Більше жодних «нульових відсотків». Мікрофінансові організації зобов’яжуть показувати правду про умови взяття позик

З 8 жовтня набуває чинності постанова Національного банку України, згідно з якою небанківські фінансові установи будуть зобов’язані розкрити повну інформацію про умови надання ними позик. Їм також заборонять показувати ставку кредиту в 0%.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Згідно з постановою, через три місяці (з 8 січня 2022 року) всі мікрофінансові організації повинні оприлюднити на своїх сайтах повну інформацію про умови надання кредитів. А через пів року — з 8 квітня 2022-го — ще й калькулятори для розрахунку витрат за кредитом.
Повна інформація про кредит передбачає: загальну його вартість із усіма комісіями та платежами, реальну річну відсоткову ставку, строки й суми, умови дострокового повернення кредиту, штраф за порушення умов кредитного договору тощо.
НБУ зазначає, що споживачі кредитів повинні отримувати повну й доступну інформацію про послуги мікрофінансових установ. Для цього вони можуть використовувати різноманітні канали — від SMS до особистих кабінетів на своїх сайтах.
Також регулятор висунув вимоги до реклами мікрофінансових організацій: там має бути зазначена реальна річна відсоткова ставка, максимальна сума і строк кредиту. Ці вимоги, однак, не стосуються іміджевої реклами, де не йдеться про умови кредитування.
Крім того, до реклами мікрофінансових установ висуватимуть вимоги щодо розміру й кольору шрифтів, тла, розміщення тощо. Аналогічні вимоги вже повинні виконувати банки, які надають споживчі кредити.
«Реклама кредитів фінансових установ не повинна вводити споживача в оману. Наприклад, зазначення лише привабливої для споживача відсоткової ставки на рівні 0% чи 0,01% неприпустиме», — наголошує Нацбанк.
- Поділитися: