Більше ніж половина українців вважає, що Зеленський має балотуватися на наступних виборах — опитування КМІС

53% опитаних українців вважають, що президент Володимир Зеленський має брати участь у наступних виборах.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
Хоча так вважає більше ніж половина респондентів, все ж цей показник зменшився — у грудні 2023 року думку поділяли 59%.
Водночас із 34% у грудні 2023 року до 43% у лютому 2024 року зросла частка тих, хто вважає, що Зеленський має обмежитися одним терміном.
Результати опитування свідчать, що відносно найменше підтримують участь нинішнього президента у наступних виборах мешканці заходу (50% підтримують) і півдня (48%), відносно ж найбільше — центру (56%) і сходу (60%).
Окрім того, 69% респондентів кажуть, що Зеленський має працювати на посаді президента до кінця воєнного стану. Вважають, що варто провести вибори — 15% (з них 4% говорять про призупинення воєнного стану та 11% — за внесення змін до відповідних законів і проведення виборів під час воєнного стану).
Ще 10%, які підтримують варіант, згідно з яким у травні 2024 року нинішній глава держави складає свої повноваження і до обрання нового президента його повноваження виконуватиме голова Верховної Ради.

Також серед тих опитаних, які довіряють Зеленському, 87% вважають, що він має працювати до кінця воєнного стану без виборів. А серед тих, хто не довіряє президентові, 38% згодні, щоб він до кінця воєнного стану обіймав посаду, а 54% підтримують варіанти можливості зміни влади (з них 31% вважають за можливе проведення виборів, а 23% — про передання повноважень голові Верховної Ради).
У всіх регіонах думки з цього питання досить подібні.
Більше про опитування
КМІС проводив опитування упродовж 5-10 лютого 2024 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Загалом опитали 1202 дорослих (у віці 18 років і старше) громадян України, які на момент опитування проживали на території України у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Формально статистична похибка не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% — для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 10%, 1,4% — для показників, близьких до 5%.
- Поділитися: