37% українців переконані, що розширення застосування касових апаратів (РРО) — це швидше утиски малого бізнесу. Водночас 51% вважає це наведенням порядку у сфері сплати податків.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».

Зазначається, що думка про утиски малого бізнесу особливо поширена серед тих, хто має власну справу (63%).

Також 66% опитаних підтримують законотворчі ініціативи влади, що викорінюють схеми ухилення бізнесу від сплати податків. Чверть — проти таких нововведень. Останніх відносно більше серед тих, хто має власну справу, або ж хоче її відкрити (близько третини). 

Дві третини українців погоджуються із твердженням, що посилення контролю за діяльністю бізнесу з боку держави покращує якість товарів та послуг. Третина — протилежної думки. Близько половини (54%) згодні, що якісні товари та послуги можуть надавати тільки ті продавці, які чесно сплачують податки. 

Більшість опитаних (від 55% до 60%) підтримують наступні ініціативи: створення додатку на зразок «Приват24» чи «Монобанк», який дозволить підприємцям видавати касові чеки в електронному форматі, можливість отримувати електронний чек замість паперового при здійсненні покупок, розширення сфери застосування касових апаратів (РРО), повернення коштів покупцю (кешбек) у розмірі 100%, якщо продавець не видав фіскальний чек на товар. Проти таких нововведень кожен третій-п’ятий опитаний.

Запровадження великих штрафів для бізнесу, якщо товар буде продаватись без чека, підтримала відносна більшість опитаних українців (47%), але й значна частина проти такого нововведення (37%). Особливо критично це сприймається серед підприємців. 

Опитування проводили з 29 жовтня по 2 листопада 2020 року серед українців віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Загалом опитали 2 тисячі людей методом особистого інтерв’ю. Помилка репрезентативності дослідження: не більше як 2,2%. 

Касові апарати для малого бізнесу

Закони про застосування касових апаратів у сферах торгівлі, харчування та послуг, а також про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі 17 жовтня підписав президент Володимир Зеленський.

Вони запроваджують обов'язковість використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, що працюють у сферах торгівлі та харчування. Разом з цим, таким ФОП та іншим підприємцям дозволять використовувати безкоштовні аналоги касових апаратів у вигляді додатків на смартфони, планшети та комп’ютери.

Водночас у листопаді депутати хотіли відтермінувати запровадження в Україні обов'язкових касових апаратів для ФОПів. Зазначали, що через пандемію малий та середній бізнес потерпає. Однак голосування у Раді провалили.

Поділитись: