УКРАЇНА

Більшість українських політиків не хочуть запуску системи е-декларування – Transparency International

УКРАЇНА/Більшість українських політиків не хочуть запуску системи е-декларування – Transparency International
Зберегти
Вигляд

Більшість українських політиків не хочуть запуску системи електронного декларування посадовців.

Таку думку ефірі Громадського висловив старший аналітик Transparency International Євген Черняк, коментуючи справу про фальсифікацію декларації члена Національного агентства з питань запобігання корупції Руслана Рябошапки.

«Я раджу подивитись брифінг, на якому двоє народних депутатів (Антон Геращенко та Іван Вінник – ред.), які радісно повідомляли про злам системи. Це вигідно й іншим політичним силам. Наприклад, «Опозиційний блок» зробив конституційне подання щодо скасування ряду норм по електронних деклараціях. По суті, більшість політиків України зараз не хочуть запуску цієї системи», – сказав він.

На даний момент, за його словами, підтверджено, що це не був злам, а був доступ з використанням електронного ключа цифрового підпису. І розслідування цього інциденту має займатись Нацполіція, зокрема, її кіберпідрозділ.

Нагадаємо, 19 серпня в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з'явилася декларація, нібито заповнена Русланом Рябошапкою. У ній зазначено, що він отримав 25 млн гривень в якості гонорару від ТОВ «Неякісний розробник».

Сам Рябошапка в коментарі Громадському сказав, що у справі про злам анкети мають допитати депутатів Антона Геращенка та Івана Вінника.

Пов`язані новини