Більшість українців бачать позитивні зрушення в боротьбі з корупцією. Ще третина вважає ситуацію «безнадійною»
Більшість українців убачають позитивні зрушення в боротьбі з корупцією. Водночас кожен третій українець негативно оцінює боротьбу з корупцією в Україні та вважає, що держава «безнадійно корумпована».
Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).
Позитивні зрушення в боротьбі з корупцією вбачають 59% опитаних, а для 34% позитивних змін у цьому немає.
Крім того, від заходу на схід зменшується кількість тих, хто вважає, що в Україні дійсно є спроби боротися з корупцією. Так, серед усіх регіонів лише на сході більшість людей (49%) вважає, що позитивних змін немає. На заході, у центрі й на півдні України переважає думка про позитивні результати боротьби з корупцією. Таку думку висловили 65%, 60% і 53% опитаних у цих регіонах відповідно.
Соціологи КМІС також визначили, що негативні оцінки ситуації з корупцією пов’язані з вищою готовністю до територіальних поступок. Так, серед тих, хто негативно оцінив ситуацію, рівно чверть (25%) готові поступитися територіями. Серед тих, хто бачить позитивні зрушення, таких лише 4%.
Як українці оцінюють корупцію порівняно з минулими роками
У КМІС зазначили, що раніше не ставили запитання в такому формулюванні, тож про динаміку настроїв говорити складно.
Однак раніше соціологи запитували українців: «Як Ви вважаєте, наскільки ефективно органами влади України ведеться боротьба з корупцією?» У 2018 році відповідь «скоріше ефективно» дала лише чверть (25%) опитаних. Узимку 2022–2023 року кількість тих, хто поділяє цю думку зросла вдвічі — тоді боротьбу з корупцією назвали ефективною 50% опитаних.
У КМІС зазначили, що можна обережно припускати, що думки українців щодо боротьби з корупцією стали більш оптимістичними, ніж були до широкомасштабного вторгнення і Революції гідності.
Більше про проведене опитування
Опитування проводили протягом 29 вересня — 9 жовтня 2023 року методом телефонних інтерв’ю. Загалом опитали 1010 респондентів дорослого віку з усіх регіонів України, крім тимчасово окупованого Криму. До вибірки потрапили громадяни України, які на момент опитування проживали на території, яку контролювала влада України до 24 лютого 2022 року.
- Поділитися: