Результати грудневого опитування щодо готовності українців до компромісу з Росією для миру на Донбасі не є новиною, бо більшість жителів країни виступають за мирне вирішення конфлікту ще з 2015 року.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявила Марія Золкіна, політична аналітикиня фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Раніше фонд опублікував результати опитування, в якому йдеться, що майже 70% українців готові до компромісу з РФ і бойовиками «ДНР» та «ЛНР» заради миру на Донбасі.

«Мене дивує, що це стало новиною, бо готовність до компромісів як основного шляху до вирішення конфлікту на противагу воєнному шляху лідирує в опитуванні громадської думки з 2015 року. І ці цифри не змінюються», — розповіла вона.

Золкіна наголосила, що питання щодо Донбасу фонд «Демократичні ініціативи» ставить у кожному опитуванні і динаміка залишається практично незмінною.

«Абсолютна більшість вважає, що якщо брати, умовно кажучи, мирний дипломатичний шлях або воєнний, то прихильники воєнного завжди в меншості: 14-17%, коливання незначні. Дійсно від 62% до 70% виступають за те, щоби шукати компроміси і в такий спосіб розв’язати проблему. Це не новина взагалі. І так само не новина, що з цих 70% абсолютна більшість — 50-55% — кажуть, що компроміси мають бути, але вони мають бути вибірковими. Тобто такими, що не шкодять інтересам української держави. Жодної зради тут немає», — сказала експертка.

Вона зазначила, що тільки на підконтрольному Донбасі більшість виступає за будь-які компроміси, а в інших регіонах України більшість підтримує тільки вибіркові компроміси.

«Чим ближче до лінії розмежування, тим вище готовність на більш широкі компроміси», — резюмувала Золкіна.

Поділитись: