Фото:

Merivartiosto - LSMV / Twitter

Круїзний корабель «Viking Grace», що прямував до Стокгольма з фінського міста Турку, віднесло на мілину на Аландських островах неподалік фінського портового міста Марієгамн. На борту корабля перебувають 331 пасажир і 98 членів екіпажу, ніхто внаслідок інциденту не постраждав.

Компанія-власник корабля Viking Lane стверджує, що корабель на мілину віднесло сильним вітром, швидкість якого сягнула близько 30 метрів на секунду. Обстеження судна показало, що на ньому немає пробоїн, ситуація стабільна, і життю людей нічого не загрожує.

Власник судна вирішив дочекатися послаблення вітру, перш ніж повторно спускати «Viking Grace» на воду. Усі, хто перебуває на борту корабля, проведуть там ніч. А рейс із Турку до Стокгольма призупинять до 23 листопада.

Представниця Viking Lane повідомила Yle, що людей із корабля планують забрати вранці або в обід 22 листопада. Утім погодні умови не дозволяють поки забрати «Viking Grace» на буксир, тому судновласник обмірковує інші шляхи евакуації корабля.

Берегова охорона Фінляндії також повідомила, що проводить власне розслідування ситуації. Оскільки «Viking Grace» сів на мілину неподалік порту, розслідування, найімовірніше, завершиться протягом кількох днів.

Як нагадує Yle, це вже вдруге за останні два місяці корабель Viking Lane сідає на мілину біля берегів Фінляндії. 30 вересня інцидент трапився з кораблем «Viking Amorella», на борту якого були 300 пасажирів. Нині судно перебуває на ремонті в Турку.

Поділитись: