Правоохоронці біля Будинку профспілок під час акції С14, 21 листопада 2018 року
Фото:

Василь Пехньо/Громадське

ОНОВЛЕНО! Раніше у цій публікації у бекграунді було вказано, що «під час пожежі у Будинку профспілок, за різними оцінками, загинули до 50 людей». Ця інформація не відповідає дійсності, ми прибрали її з новими і оновили публікацію.


Члени праворадикальної організації С14 розмалювали фасад Будинку профспілок та принесли покришки, аби висловити протест проти відкриття ресторану KFC в будівлі. На місце прибула поліція, сталися сутички. Кілька людей затримали та згодом відпустили. 

Про це повідомляє кореспондент Громадського. У С14 заявили, що правоохоронці затримали та привезли до відділка близько 7 осіб. За кілька годин усіх відпустили.

Під час сутичок адвокату Масі Найєму пирснули газовим балончиком в обличчя. Найєм розповів, що він приїхав до Будинку профспіок на прохання свого клієнта — координатора С14 Сергія Мазура. Захисник зазначив, що не знає про мету акції, а коли він вже приїхав, то «якась історія вже почалася».

«Поліція вирішила, що їх (учасників акції — ред.) будуть тягти в машину патрульної поліції. Я попросив цього не робити. Почалася толкотня і вони (поліцейські — ред.) пшикнули мені в обличчя газовим балончиком. Попали мені в обличчя та очі. Будемо писати заяву», — розповів Найєм.

Після цього учасники акції зібралися під райвідділком, але згодом розійшлися.

Нагадаємо, пожежа у Будинку просфпілок сталась у ніч на 19 лютого 2014 року. Унаслідок пожежі загинули двоє людей — Олександр Клітинський та Володимир Топій. Їхні тіла були знайдені обгорілими, причину смерті через сильне пошкодження вогнем досі не встановлено. Водночас видимих насильницьких пошкоджень, колотих чи вогнепальних ран не виявлено.

Одразу після пожежі у мережі стала розповсюджуватись неправдива інформація про те, що нібито у Будинку профспілок загинули від 40 до 50 людей. Ця інформація не відповідає дійсності.

У ніч 19 лютого між учасниками Революції Гідності та спецпризначенцями «Беркуту» на Майдані також відбулись сутички.

21 листопада 2013 року на Майдані Незалежності люди вийшли на акції протесту після того, як тогочасна влада змінила політичний курс із проєвропейського на проросійський. Тоді в Україні почалася Революція Гідності. Того вечора на Майдані було близько 1500 людей, а до 24 листопада на головній площі країни зібралося понад 100 тисяч протестувальників.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile