Ізраїльські спелеологи за два роки нанесли на мапу 10 кілометрів проходів та гротів всередині печери Малхам біля Мертвого моря. За їхніми словами, тепер вона — найдовша у світі соляна печера.

Частина печери була відкрита ще у 80-х роках минулого століття. Два роки тому Йоав Негев з Ізраїльського клубу дослідників печер зібрав команду для повного дослідження печери.

Дослідники зазначають, що через дощі печера стане ще довшою. Дощова вода стікає до тріщин на поверхні, розчиняє сіль та створює напівгоризонтальні канали на своєму шляху. Таким чином вода прямує далі — в напрямку Мертвого моря.

Боаз Лангфорд з Єврейського університету в Єрусалимі розповів, що якось під час вечері дослідники зрозуміли, що їм не вистачає приправ.

«Отже, ми просто відламали сіль з однієї зі скель та використали її», — згадав учений.

Як пише BBC, попередній рекорд довжини належав соляній Печері Трьох Оголених на іранському острові Кешм. Її довжина становить 6,85 кілометра.

Зазначимо, що печера Малхам проходить через гору Содом, а поруч розташована пустеля, де, як розповідає Біблія, дружина Лота перетворилася на соляний стовп, коли подивилася на зруйновані Содом і Гоморру.

У січні 2018 року у Мексиці дайвери виявили найбільшу затоплену печеру на планеті, її протяжність — 347 кілометрів.

У жовтні 2016-го команда польських і чеських дослідників знайшла в Чехії найглибшу підводну печеру на планеті, глибина якої становить 404 метри.

Поділитись: