УКРАЇНА

Біометричні паспорти убезпечать українців від шахраїв – Аваков

УКРАЇНА/Біометричні паспорти убезпечать українців від шахраїв – Аваков
Зберегти
Вигляд

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що внутрішні біометричні паспорти наблизять Україну до безвізового режиму з ЄС та убезпечать громадян від шахраїв.

«Цей закон ще на крок наблизив нас до безвізового режиму з ЄС. Власне, без прийняття цього закону України безвізовий в'їзд наших громадян неможливий в принципі», – написав Аваков у Facebook.

За його словами, введення паспортів нового типу дозволить якісно сформувати один загальний реєстр, в якому вся інформація про видані громадянину документи буде «зведена в загальну базу даних для повної ідентифікації особи, оформлення, видачі, обміну, визнання недійсним та знищення документа, що посвідчує особу, реєстрації місця проживання або місця перебування».

До сьогоднішнього дня, зазначає міністр, можна було використовувати неузгодженість баз даних по внутрішнім (на паперових носіях) і закордонним (електронним) паспортами кримінальним шляхом, наприклад оформляти закордонний паспорт по вкраденому внутрішньому.

Закон №3224 дозволяє замість старої паперової версії паспорта, який видавався з 16 років, отримати ID-карту, яку можна оформити при досягненні 14-ти років.

Згідно нового закону, на чіп ID-карти записується електронно-цифровий підпис громадянина. З наявністю картки кавідкривається можливість електронного голосування, отримання адмінпослуг в режимі онлайн і т.д.

Нові паспорти мають якісний захист як від підробки, так і від несанкціонованого використання, наголосив міністр: «Всі ж чули про кредити, оформлені за викраденими паспортами і витікаючих з цього неприємностях».

Як повідомлялося, 14 липня Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, яким ввела біометричний паспорт громадянина України.

Пов`язані новини