Початок березня став «зірковим часом» Наталі Поклонської, колишньої української прокурорки, яка під час анексії Криму зрадила присязі та очолила підконтрольну Росії «прокуратуру Криму»

Початок березня став справжнім «зірковим часом» Наталі Поклонської, колишньої української прокурорки, яка під час анексії Криму зрадила присязі та очолила підконтрольну Росії «прокуратуру Криму», а згодом зайняла крісло депутатки російської Державної думи.

Практично одночасно цього місяця в інтернеті з’явилось декілька різних інформповідомлень, пов’язаних саме із нею. Перше з них опублікувало севастопольське онлайн-видання «Примечания». Це матеріал про те, що нинішня палка прибічниця «русского мира» Поклонська у 2005-му році представляла обвинувачення у суді проти проросійського активіста та вимагала для нього 7,5 років позбавлення волі.

Друге повідомлення прозувачало від самої Поклонської в ефірі одного з російських телеканалів — вона заявила, що у Сімферополі «замироточив бюст російського царя Миколи Другого», встановлений поруч із підконтрольною Кремлю прокуратурою півострова.

Наприкінці  2004-го року, після перемоги «Помаранчевої революції» на Донбас та до Криму зі столиці України відправився автопробіг, який назвали «поїздом дружби». Втім, при в’їзді на півострів, у Армянську, колону зустрів мітинг проросійських активістів та тодішніх прибічників Януковича. Відбулися сутички, автопробіг далі не поїхав, але у зв’язку з перешкоджанням його учасники написали заяви до правоохоронних органів.

Кількох кримчан тоді судили, але вирок був досить м’яким — їм дали стільки арешту, скільки вони фактично відсиділи в СІЗО до суду. Засідання відбувалося в Армянську, маленькому місті на півночі Криму. Але днями кримське видання «Примечания» опублікувало сенсаційний для багатьох матеріал.

Один із фігурантів тієї справи, член «Русской общины Крыма» Віктор Сажин розповів журналістам, що обвинувачувачем від прокуратури тоді виступала 25-річна Н. Поклонська. Вимагала вона для проросійського Сажина сім з половиною років позбавлення волі. На підтвердження участі Поклонської у тому процесі видання наводить скановані рішення суду.

 

Сама Наталя Поклонська на це відповіла через провладну кримську інтернет-агенцію «Крим-Інформ». Мовляв, все це неправда, тому що тоді вона була в декреті, а стаття, за якою Сажина засудили, не передбачає такого покарання.

Чи то щоб заглушити хвилю невдоволення українським прокурорським минулим, чи то просто від великої пристрасті до останнього російського імператора, Наталя Поклонська 3-го березня в прямому ефірі російського телеканалу «Царьград-ТВ» заявила, що у Сімферополі замироточив бюст Миколи другого.

«— Мої співробітники телефонують із Криму з прокуратури, вони доглядають за капличкою, і кажуть: знаєте, сьогодні вранці бюст Миколи другого, государя нашого, який ми встановили у сквері  біля каплички, замироточив!  

— Та ви що? — перепитала ведуча.

— Так, це сьогодні сталось вранці. Люди приходять із дітьми, аби прикласти їх, аби зцілились діти, що прихворіли. От це диво, яке не пояснять ані вчені, ані ніхто!»

Далі Поклонська заявила ще й про те, що останній імператор Росії разом із родиною «загинув, аби МИ зробили Росію процвітаючою та великою». Новина про миторочення бюсту імператора і про «загибель», а не страту імператорської родини, викликала тисячі саркастичних коментарів та «фотожаб» у соцмережах.

Поклонська (в центрі) з портретом царя Миколи на акції "Безсмертний полк" Фото: livejournal/Имперский журнал

КОМЕНТАРІ З ФЕЙСБУКУ: 

Ева Мангасарян: «Государя нашего»… государь у вас сегодня Путин, живой, мироточит! Потомок тех, кто жестоко убил «государя вашего», не пощадив невинных детей! Убили, а не он умер! Труп Ленина не мироточит еще? 

Игорь Скрипка: Начнем с того, что сотрудники прокуратуры ухаживают за часовней (но это, ясное дело, в свободное время и по собственному желанию). Но мадам генерал – это яркий пример того, что нельзя потакать больным людям, т.к. от этого их болезнь только прогрессирует. Короче, в других странах такие люди принимают сильнодействующие препараты, а у нас — законы.

Елена Власова: Ну ладно, если она была бы просто городской сумасшедшей, но она же законы принимает и огромную зарплату за это получает, вот за этот мрак. Стыдобище-то какое!

У Криму навіть створили спеціальну церковну комісію з 5-ти священиків, які оглянули бюст і дійшли висновку: він не мироточить. Та все ж, рекомендували настоятелю каплиці, що поряд, спостерігати. 

Комісія зі священиків дійшла висновку, що бюст Миколи другого не мироточить screenshot

Це вже не перший публічний «ляп» Поклонської. У 2016-му в прямому ефірі радіо «Вести ФМ» вона, трохи перекрутивши, процитувала героя комедії Грібоєдова «Горе от ума»:  «служить хочу, да прислуживать тошно» (дослівна цитата — ред) і заявила, що це казав «наш великий полководець Суворов». На уточнення ведучої, чи бува все ж не Чацький у Лєрмонтова це казав (ведуча теж сплутала — ред), Поклонська відповіла, що і Суворов теж — значить обидва вони так казали.

Така поведінка колишньої головної прокурорки анексованого Криму, а нині — чинної депутатки російського парламенту обурила навіть адептів «русского мира». Один із таких — депутат одного з підмосковних муніципалітетів, активний учасник анексії Криму, а нині блогер та еколог Владімір Гарначук навіть створив онлайн-петицію із вимогою провести примусову психіатричну експертизу Наталі Поклонської.

Петиція за три дні зібрала потрібні п’ять тисяч підписів. Але чи матиме це якісь наслідки для Поклонської — невідомо. Адже попри все, Поклонська дуже медійна та популярна персона в Росії та окупованому Криму, одна із ключових фігур так званої «рускої весни» (спецоперації Росії із захоплення Криму — ред.). Про неї знімали аніме-мультфільми, а росіяни купували футболки із її зображеннями та прізвиськом «Няш-мяш», яке їй дали саме за схожість із героїнями аніме.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile