Життя / Соціальний захист

Біженці з Центральної Америки штурмували кордон Мексики: один мігрант загинув

Associated Press
Життя/Соціальний захист/Біженці з Центральної Америки штурмували кордон Мексики: один мігрант загинув
Зберегти
Вигляд
Група біженців з Центральної Америки, які вирушили в бік США вслід за «караваном» мігрантів з Гондурасу, 28 жовтня намагались силою пробитись на територію Мексики через кордон з Гватемалою. Один з біженців загинув унаслідок сутички з мексиканськими силовиками.

Група із кількасот мігрантів з країн Центральної Америки, яка називає себе «другим караваном», слідувала за першою групою з декількох тисяч біженців, які вирушили з Гондурасу до США понад 2 тижнів тому і тиждень тому перетнули кордон Мексики.

Поки перша група залишилась у мексиканському місті Тепанатепек, «другий караван» намагався пробитися до них. Мігранти прорвались через огорожу на території Гватемали: виникли сутички з мексиканськими прикордонниками, які не пропускали біженців.

Під час сутички загинув від гумової кулі 26-річний громадянин Гондурасу. Міністр внутрішніх справ Мексики Альфонсо Наваррете Пріда 28 жовтня заперечив, що мексиканські силовики причетні до смерті біженця.

За його словами, коли мігранти пробились на мексиканську частину кордону, вони напали на правоохоронців з камінням, пляшками та петардами. У деяких нападників були «коктейлі молотова» і вогнепальна зброя.

Нагадаємо, раніше «караван» біженців з Гондурасу, які покинули країну через бідність та злочинність і попрямували до Сполучених Штатів, за тиждень в дорозі вже дійшов до кордону Гватемали та Мексики. Не зважаючи на пропозиції притулку в Мексиці, більшість з мігрантів бажають продовжити шлях до США.

Раніше повідомлялося, що у США обмежать прийом біженців та допустять до країни у 2019 році не 45, а 30 тисяч.

20 червня президент Дональд Трамп підписав указ, який скасовує розділення сімей нелегальних мігрантів до США.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чому у США розділяють сім’ї?

Пов`язані новини