Біженці можуть бути перевагою для країни – Карл Більдт про міграційну кризу в Європі

default/Біженці можуть бути перевагою для країни – Карл Більдт про міграційну кризу в Європі
Зберегти
Вигляд

Карл Більдт, Міністр закордонних справ Швеції (2006-2014), Прем’єр-міністр Швеції (1991-1994), вважає, що Європа впорається з міграційною кризою. Про це він розповів під час інтерв'ю Громадському на 12-ій Щорічній зустрічи Ялтинської Європейської стратегії YES.

«Думаю, ми впораємося. Буде важко, адже тема контроверсійна, але нам уже вдавалося робити подібне», - каже Більдт.

Він нагадує, що величезна хвиля міграції, у тому числі до Швеції, охопила Європу у 1956 року після вторгнення до Угорщини.

«Або ж Балканська криза 20-25 років тому і близько 100 тисяч біженців із Боснії. Питання на той час було досить суперечливим, прибувало 3-4 тисячі людей щотижня», - каже Більдт.

Він прогнозує, що число біженців зараз буде куди більше – адже криза на Близькому Сході триватиме ще довго. Але, вважає Більдт, Євросоюз має більше можливостей для розробки механізму співпраці, аби розподілити «цю ношу» серед країн-учасниць.

«Так чи інакше, мені здається, це приймуть, - впевнений екс-прем’єр-міністр Швеції, - Також для мене це не проблема - прибуття біженців, це більше питання того, чи вдасться нам інтегрувати їх до суспільства. Якщо вдасться, це безсумнівно буде перевагою: коли поглянути на швецьку економіку протягом минулих десяти років, стає очевидно, що справи у нас ішли би не так добре, аби ми мали менше мігрантів».

hromadske.tv