Холдинг українського олігарха, власника компанії «Метінвест» Ріната Ахметова, може втратити близько 10 млн доларів щомісяця через економічну блокаду Донбасу.

Холдинг українського олігарха, власника компанії «Метінвест» Ріната Ахметова, може втратити від 5 до 10 млн доларів щомісяця через економічну блокаду Донбасу.

Про це повідомляє інвестиційна компанія Dragon Capital.

«Неможливість відвантаження залізної руди на Єнакіївський металургійний завод призведе до переорієнтації з експорту сталі на експорт руди, що дозволить зменшити збитки від блокади. Нещодавнє значне зростання вартості залізної руди на міжнародних ринках (+20% з початку року) призвело до часткового перерозподілу маржі з виробництва сталі у бік залізної руди. В цілому, ми оцінюємо, що "Метінвест" втратить від 5 до 10 млн доларыв на рівні EBITDA (фінансовий показник валового прибутку підприємства) щомісяця, поки залізнична блокада триває», — йдеться у повідомленні.

У Dragon Capital зауважють, що Ахметову довелося зупинити виробництво на двох компаніях, які є основним активом «Метінвест».

Нагадаємо, 21 лютого стало відомо, що підприємства Ахметова на окупованій території зупиняються через блокаду залізничного сполучення. Мова йде про Єнакієвський металургійний завод та публічне акціонерне товариство «Краснодонвугілля». 

ЄМЗ (Донецька область) та ПАТ «Краснодонвугілля» (Луганська область) входять у групу «Метінвест» Ріната Ахметова. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛЮДИ ГИНУТЬ ЗА МЕТАЛ. Розслідування про роботу підприємств Ахметова

26 грудня колишній в.о. начштабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати з Донбасу метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет.

До активних дій вдались майже через місяць: 25 січня першою була заблокована гілка залізниці «Луганськ-Лисичанськ-Попасна» на ділянці Гірське-Золоте. А вже після цього блокадники почали діяти активніше: 2 лютого «Штаб блокади торгівлі з окупантами» перекрив колію поблизу Бахмута, 10 лютого учасники акції заблокували магістраль Ясинувата-Костянтинівка на ділянці поблизу станції Фенольна.

Пізніше блокадники заявили про намір перекривати не лише залізничне сполучення, а й автошляхи з непідконтрольних територій Донбасу, і 16 лютого «Штаб блокади» перекрив дорогу та встановив блокпост біля селища Золоте Луганської області.

Зауважимо, що 6 лютого під час спроби перекрити трасу між Бахмутом і Костянтинівкою стались сутички учасників «блокади» з поліцією, після чого дорогу розблокували.

Станом на 11 лютого командир «Штабу блокади» Сергій Акимович в ефірі Громадського повідомляв про те, що за час проведення акції блокадники не пропустили вже більше 50 тисяч вагонів з окупованого Донбасу.

21 лютого голова МВС Арсен Аваков заявив, що відновити постачання вугілля з Донбасу неможливо також через вибух на залізниці.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: