Відповідно до опитування керівників підприємств України, яке проводить Національний банк, середні очікування щодо курсу долара на наступні 12 місяців у бізнесу складають 27,43 гривні.

Про це йдеться у результатах опитування, оприлюднених 16 січня.

«Так, упродовж наступних 12 місяців бізнес очікує курс на рівні 27,43 грн/дол. США. У попередньому кварталі цей показник становив 27,96 грн/дол. США», — повідомляють у Нацбанку.

При цьому там зазначають, що майже половина опитаних ними підприємців вважають, що долар у 2020 році коштуватиме не більше 27 гривень.

Крім цього, бізнес розраховує на інфляцію на рівні 7% (у 2019 році вона склала 4,1%).

«18,5% респондентів очікують скорочення персоналу, а 16,9% навпаки – прогнозують збільшення кількості працівників. Скорочення персоналу очікують респонденти енерго- та водопостачання, сільського господарства, переробної промисловості та транспорту і зв’язку. Збільшувати штат планують підприємства інших видів діяльності, будівництва та торгівлі, насамперед у Волинській, Запорізькій, Київській, Львівській, Харківській областях та у місті Києві», — йдеться у результатах дослідження НБУ.

Своє опитування Нацбанк проводить щоквартально. У ньому беруть участь 697 керівників підприємств, які презентують усі регіони України, а також різні сфери та галузі виробництва.

Зазначимо, що бюджет на 2020 рік базується курсі 27,5 гривні за долар.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile