Бізнесмен Черняк прокоментував підозру у фінансуванні агресії рф. Сподівається, що це помилка

Власник одного з найбільших українських алкогольних холдингів Євгеній Черняк відреагував на підозру від Служби безпеки України у фінансуванні збройної агресії рф. Він заперечує закиди.
Про це йдеться на його сторінці у Facebook.
«Про підозру дізнався з повідомлення в Telegram-каналі. До цього ніхто на мене особисто не виходив, нічого не вручав, жодних питань мені у справі не ставив», — каже Черняк.
Він пояснив, що у рф із 2014 року діють санкції проти GlobalSpirits — холдингу, який володіє брендами «Хортиця», «Мороша», «Первак», «Мікадо» тощо, — тому мати там активи компанія не могла. Також, за його словами, холдинг відкликав ліцензію для роботи на російському ринку 24 лютого 2022 року.
Окрім того, Черняк заявив, що GlobalSpirits виграла суд на Кіпрі та заборонила судовим рішенням європейського суду використовувати торгові марки, додатково юридично закріпивши відкликання ліцензії.
Власник холдингу додав, що в документах справи йдеться не про сплату податків у рф, а про деякі підприємства в Середній Азії, Грузії та Азербайджані.
«Я не був і не є зараз власником чи посадовцем цих підприємств, ніколи не орендував їх, ніхто з менеджменту компанії не є посадовцем або вигодонабувачем компаній і заводів зазначених у справі і, відповідно, не міг нічого купувати чи продавати», — заявив він.
Черняк також стверджує, що перебуває в розшуку в рф. Раніше про це повідомляли російські пропагандисти.
Як зазначив бізнесмен, компанія хоче зробити цей випадок публічним, також він додав, що «готовий відповісти на будь-які питання у справі» і «нікуди не ховається».
«Мовчати не будемо, ні я особисто, ні компанія, в якій я засновник, нічого не порушувала, але, як і у багатьох українських бізнесів, у нас виникла ситуація, яка, дуже сподіваюся, є помилкою, а не спробою тиску на бізнес із метою рейдерської атаки на лідера ринку», — підсумував Черняк.
Що передувало?
Черняку та ще 6 топменеджерам його компаній оголосили підозру за ч. 2 ст. 28, ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
За даними слідства, попри війну компанії Черняка продовжили вести бізнес із країною-агресором. Протягом 2022 року лише у вигляді податків і зборів його підприємства перерахували до бюджету рф близько 6 млрд у гривневому еквіваленті.
Правоохоронці задокументували, що підприємства фігуранта, розташовані на території чотирьох країн Центральної Азії та Південного Кавказу, закуповували в росії промислові обсяги спирту та іншу супутню продукцію.
- Поділитися: