Іван Ко, власник міжнародної інвестиційної компанії VHG із Гонконгу, звернувся до уряду Ірландії з пропозицією побудувати з нуля місто для гонконгців. Про це Ко розповів в інтерв’ю The Times.

Місто на 50 квадратних кілометрів матиме назву Некстполіс і, за планом, розташовуватиметься між Дубліном і Белфастом — столицею Північної Ірландії. У ньому будуть жити до 50 тисяч гонконгців (раніше Ко говорив про пів мільйона).

«Гонконгці звикли до міського життя. Нам хочеться гуляти вночі, ну і все таке. Тож від початку думали, що коридор між Дубліном і Белфастом буде саме те, що треба», — пояснює бізнесмен.

Він також зазначив, що неподалік розташований Дублінський аеропорт, а «гонконгці звичні до перельотів в інші країни у бізнес-справах».

Спершу Іван Ко хотів, аби Некстполіс був автономним містом із власною офіційною мовою та кордонами, але після дискусії з урядом Ірландії змінив думку: «Ми розуміємо, що в кожної країни — свої умови, коли йдеться про розмір доступної землі та можливість її придбати».

В іншому інтерв’ю Ко так пояснив ідею з побудовою нового міста для гонконгців: «Ми (гонконгці — ред.) шукаємо свободи й демократії, і в цьому дещо схожі на пілігримів та пуритан, які полишили Європу в пошуках релігійної свободи».

  • 30 червня Компартія Китаю ухвалила закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого законодавчого органу цієї автономної території.
  • Завдяки цьому закону китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу, який має статус автономії у складі КНР.
  • Проти прийняття закону виступили, зокрема, Велика Британія, ЄС і США. Вони заявили, що він обмежує автономію Гонконгу, яку Пекін зобов'язався гарантувати після отримання Гонконгу в 1997 році. Китай відхилив критику міжнародної спільноти.
Поділитись: