Війна

Бізнесмен Пригожин, якого пов'язують із «ПВК Вагнера», був присутнім на переговорах військових Лівії та Росії

Новая газета
Війна/Бізнесмен Пригожин, якого пов'язують із «ПВК Вагнера», був присутнім на переговорах військових Лівії та Росії
Зберегти
Вигляд
Російський бізнесмен Євген Пригожин, з яким пов’язують фінансування фабрики «інтернет-тролів» і військової структури «ПВК Вагнера», був присутній на переговорах між військовими Росії та Лівії.

Відео, яке засвідчує присутність Пригожина, опублікувало російське видання «Новая газета». Редакція зазначила, що знайшла його на офіційному каналі Головного командування Лівійських збройних сил.

На оприлюдненому відео зафіксовані переговори в Москві між міністром оборони Росії Сергієм Шойгу та командувачем однієї зі сторін внутрішньолівійського конфлікту Халіфою Хафтаром.

Під час того, як лівійська делегація заходить у конференц-зал, Прихожин стоїть збоку. Пізніше, за столом, він сидить поруч з офіцерами.

Як зазначає видання, на зустрічі сторони обговорили ситуацію в Лівії, боротьбу з тероризмом, безпеку на Близькому Сході та Північній Африці.

Також «Новая газета» вказує, що Росія активно підтримує Халіфа Хафтара, й зустріч між військовими двох країн — не перша. Та додає, що в Лівії помітили російських спецпризначенців.

На думку видання, зустріч міністра оборони Росії з Хафтаром — опосередковано підтверджує перекидання в Лівію підрозділів приватних військових компаній, які контролює Єген Пригожин, зокрема, «ПВК Вагнера».

«Новая газета» надіслала запит у міністерство оборони Росії, аби дізнатися, у якому статусі Пригожин перебував на переговорах військових у Москві.

За декілька годин після публікації відео російське агентство «РИА Новости» з посиланням на «військово-дипломатичне джерело» повідомило, що Пригожин на зустрічі «організовував офіційний обід та взяв участь в обговоренні культурної програми візиту лівійської делегації».

«Новая газета» назвала це «операцією прикриття». Також видання заявило, що за період зустрічі, військові не мали часу на офіційний обід, організацією якого нібито займався Пригожин.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Підпільна спецслужба «повара Путіна»: що розповів інформатор «Новой Газеты» про Пригожина

Пов`язані новини