Життя

Блаттера на три місяці відсторонили від керівництва ФІФА

Життя/Блаттера на три місяці відсторонили від керівництва ФІФА
Зберегти
Вигляд

Президент ФІФА Йозеф Блаттер відсторонений від своїх обов'язків на 90 днів. Таке рішення ухвалив комітет з етики ФІФА на позачерговому засіданні.

Швейцарське федеральне бюро юстиції 25 вересня відкрило справу проти Блаттера, який підозрюється в тому, що незаконно переказав два мільйона швейцарських франків Платіні.

Блаттер всі звинувачення на свою адресу спростовує.

Раніше основні спонсори ФІФА - Coca-Cola, McDonald`s, Visa і Budweiser попросили Йозефа Блаттера достроково покинути свій пост, оскільки вважають, що його президентство негативно впливає на репутацію асоціації. Сам Блаттер заявив, що залишиться на посаді.

Наприкінці травня в Цюріху за підозрою у корупції було заарештовано кілька високопоставлених чиновників ФІФА. Всього звинувачення пред'явили 14 колишнім і діючим футбольним функціонерам.

За даними Міністерства юстиції США, за 24 роки вони отримали хабарів на суму близько 150 мільйонів доларів.

На фоні корупційного скандалу, президент УЄФА Мішель Платіні попросив главу ФІФА Йозефа Блаттера залишити свою посаду.

Велика Британія заявила, що готова бойкотувати чемпіонати світу ФІФА.

Проте 29 травня Йозефф Блаттер уп'яте обраний президентом Міжнародної федерації футболу, а вже 2 червня оголосив про відхід зі своєї посади.

ФІФА проведе дострокові вибори президента організації 26 лютого 2016 року.

Колишній віце-президент ФІФА Джек Уорнер довічно усунений від діяльності в футболі. На посаді віце-президента ФІФА Уорнер перебував з 1997 по 2011 роки.

hromadske.tv

Пов`язані новини