У Верховній Раді пропонують внести зміни до держбюджету на 2020 рік. За ініціативою президента України Володимира Зеленського, депутати пропонують виділити 5 мільярдів гривень на створення державної авіакомпанії.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Авторами законопроєкту стали депутати від «Слуги Народу», зокрема глава фракції Давид Арахамія, та депутат від «Голосу» Ярослав Железняк. На створення державного авіаперевізника депутати пропонують витратити половину з надлишкових доходів у 10,3 млрд грн «Укрнафти» та «Нафтогазу» ㅡ це приблизно 5 млрд.

Решту коштів хочуть спрямувати на оновлення рухомого складу Укрзалізниці (1,3 млрд грн) та відновлення мостів на автомобільних дорогах загального користування (4 млрд грн).

Що це за «мрія»?

Володимир Зеленський заявив у квітні цього року, що хоче створити державну авіакомпанію з власним авіапарком.

«Я не розумію, чому на внутрішніх рейсах не літають наші літаки, де наші "Ани"? Ми з ними (ДП Антонов — ред.) домовляємося, ми розробляємо програму і ми це зробимо — ми повинні зробити державну авіакомпанію. Це моя мрія», — сказав тоді президент.

Згодом прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевняв, що Кабмін вже розробив концепцію компанії. Однак тоді план теж назвали лише «мрією», оскільки не знали вартість проєкту й терміни його реалізації. Водночас прем'єр заявляв, що створення такої авіакомпанії відразу збільшить кількість робочих місць.

Поділитись: