Близько 200 колишніх в’язнів концтабору Аушвіц-Біркенау зі США, Ізраїлю, Канади, Європи та колишніх країн СРСР приїхали у Польщу на заходи, присвячені 75-річчю його звільнення.

Як пише «Радіо Свобода», заходи відбуваються в місті Освенцим. Вранці колишні в'язні концтабору поклали вінки до «Стіни смерті» в Аушвіці.

За словами дирекції музею «Аушвіц», головними гостями є колишні в’язні. Після обіду заходи перемістилися у меморіальний комплекс колишнього концтабору. Нині це територія державного музею, що входить до списку ЮНЕСКО.

Також заплановані виступи колишніх в’язнів та польського президента Анджея Дуди.

На вшанування запрошені представники близько 60 держав і міжнародних організацій — Ради Європи, Європейської ради, ООН і ЮНЕСКО. З України та Литви прибули президенти країн.

Комплекс гітлерівських концтаборів Аушвіц-Біркенау був визволений Червоною армією 27 січня 1945 року. На момент звільнення у таборі було понад 7 тисяч в’язнів, майже 60 тисяч полонених нацисти вивезли на ще підконтрольні їм території. Упродовж 1940-1945 років, за даними музею «Аушвіц-Біркенау», там вбили 1,1 мільйона людей, з яких 90% – євреї.

Поділитись: