Світ / США

Близько 400 біженців з Центральної Америки прибули до кордону США

USA Today
Світ/США/Близько 400 біженців з Центральної Америки прибули до кордону США
Зберегти
Вигляд
Група з кількох сотень мігрантів прибула на автобусах у мексиканське місто Тіхуана на кордоні із США. Вони відкололися від 5-тисячного «каравану» біженців з країн Центральної Америки, який іде пішки у бік США заради притулку.

Близько 400 невдоволених швидкістю пішого «каравану» біженців з Гондурасу, Сальвадору та Гватемали відділилися від нього в столиці Мексики Мехіко і вже 13 листопада прибули до Тіхуани на дев’яти автобусах.

На місці вони об’єдналися з меншою групою мігрантів кількістю приблизно 80 осіб, більшість з яких є представниками ЛГБТ-спільноти. Ця менша група відокремилася від «каравану» ще раніше через дискримінацію з боку місцевого населення і інших біженців, пише BBC.

Мігранти заявляють, що суворе ставлення американської влади їх не лякає і вони збираються просити у США притулку.

Ймовірно вони попрямують до пропускного пункту Сан-Ісідро на південь від Сан-Дієґо, найбільшого на кордоні Мексики зі Сполученими Штатами.

Нагадаємо, «караван» біженців з Центральної Америки, які покинули свої країни через бідність та злочинність і попрямували до Сполучених Штатів, дійшов 20 жовтня до кордону Гватемали та Мексики. Не зважаючи на пропозиції притулку в Мексиці, більшість з мігрантів бажають продовжити шлях до США. Дональд Трамп пригрозив розташувати на американському кордоні Національну гвардію США і закрити кордон з Мексикою, якщо рух «каравану» не зупинять.

США спрямували на кордон з Мексикою близько 15 тисяч військових через наближення сотень мігрантів з Центральної Америки.

Раніше президент США Дональд Трамп підписав указ про заборону надавати притулок мігрантам, які перетнули кордон з Мексикою нелегально. Відтепер мігранти можуть прохати про притулок лише на контрольно-пропускних пунктах.

/Лев Коротаєвський

Більше про:
# біженці
# США
Пов`язані новини