51% бізнесів, які входять до складу Спілки українських підприємців (СУП), повідомили, що здатні витримати не більше, ніж 1 місяць карантину і не збанкрутувати.

Про це йдеться у результатах опитування СУП.

Зазначається, що в умовах карантину близько 60% підприємців продовжують свою діяльність — це переважно представники середнього та великого бізнесу. 29% опитаних підприємців припинили свою роботу (переважно представники малого та мікробізнесу).

«51% підприємств здатні протриматися лише 1 місяць, а кожен четвертий бізнес – витримати 2-3 місяці роботи в умовах карантину і не збанкрутувати», — йдеться у результатах опитування підприємців.

Повністю припинили будь-яку діяльність близько 6% підприємців — представників малого та мікробізнесу.

«Лише 3% респондентів вказують, що їхній бізнес зможе працювати тривалий час за необхідних умов (орендні канікули, віддалений доступ для співробітників, перегляд бізнес-моделі)», — зазначають в асоціації.

Більшість членів «СУП» (майже 100%) заявили про падіння доходу та про те, що скоротили близько 50% штатних робітників. Вони закликають уряд запровадити більше податкових канікул, особливо для тих підприємства, які навіть в умовах карантину продовжують сплачувати зарплату працівникам. Також члени бізнес-асоціації повідомили про необхідність пом'якшення карантину.

«СУП» — бізнес-асоціація, до складу якої входять понад 800 компаній, які працюють по всій території України та працевлаштовують понад 352 тисячі людей.

Нагадаємо, що згідно з опитуванням групи «Рейтинг», у 60% українців у разі втрати роботи чи іншого джерела доходу заощаджень вистачить на менш ніж 1 місяць.

В Україні оголосили загальнонаціональний карантин, який передбачає закриття деяких підприємств. За оцінками Торгово-промислової палати, внаслідок карантину без роботи залишилося до 700 тисяч українців.

Поділитись: