Киянин та блогер Віктор Килимар повідомив, що 22 серпня на в'їзді до Києва працівники поліції незаконно обшукали його, затримали, відвели до КПП та погрожували електрошокером.

Киянин та блогер Віктор Килимар повідомив, що 22 серпня на в'їзді до Києва працівники поліції незаконно обшукали його, затримали, відвели до КПП та погрожували електрошокером.

Про це Килимар написав у Facebook.

Він розповів, що 22 серпня близько 12:00 на в'їзді до Києва з боку Вишгорода поліція зупинила автомобіль, в якому Килимар їхав разом із другом, котрий був за кермом. Машину зупинили через «антитерористичні заходи».

За його словами, поліцейських було двоє, один із них був у малиновому береті із нашивкою «Поліція спеціального призначення». Зазначимо, саме у цьому підрозділі продовжують працювати колишні беркутівці.

«Водій показав водійське посвідчення, посвідчення журналіста та інші документи на автомобіль. Поліцейський звернувся з вимогою відкрити багажник для огляду. Одночасно інший поліцейський звернувся до мене з вимогою вийти з автомобіля. Наступною його вимогою стало вивернути все з кишень і сумки», — повідомив Килимар.

Блогер зазначив, що ця вимога є незаконною, «бо фактично є обшуком, а не поверхневим оглядом, на який має повне право поліцейський».

Килимар додав, що після погроз поліцейського погодився вивернути все з кишень і дістати все з сумки, «ще раз наголосивши, що це є порушенням закону».

Після того як блогер виконав усі вимоги поліцейських, вони заявили, що він нібито назвав їх «сволочами». При цьому Килимар спростовує те, що використовував лайку.

Правоохоронці заламали чоловіка і відтягнули до КПП, де погрожували йому побиттям, шокером та використовували лайку. Він оприлюднив відео, на якому помітно, як правоохоронці заламають блогера.

«Жодного процесуального документу щодо мене складено не було і мене виштовхнули з КПП», — зазначив Килимар.

Після того, як чоловіка відпустили, він помітив, що на руках у нього подряпини та синці. Він додав, що написав заяву про злочин у прокуратуру.

Речник Нацполіції України Ярослав Тракало у коментарі Громадському, коментуючи інцидент, повідомив, що наразі «тривають заходи безпеки напередодні Дня Незалежності».

«Можу лише сказати, що у нас тривають посилені заходи безпеки напередодні Дня Незалежності. Такі я пости я не коментую, чоловік може звернутись зі скаргою до прокуратури», — сказав Тракало.

Раніше повідомлялось, що на Закарпатті патрульні побили двох місцевих юнаків: через перевищення службових повноважень прокуратура порушила кримінальну справу.

Поділитись: