ENRU

Блогерці Сурженко бойовики «ЛНР» затискали пальці пасатижами — Геращенко

Data?1501435760
Людьми Сурженко (посередині) Фото: Tetiana Matwieczuk

Українській блогерці Людмилі Сурженко під час утримання в полоні бойовиків «ЛНР» затискали пальці та на кілька днів скували руки.

Про це повідомила представниця України в Гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко.

Iryna Gerashchenko

«19 липня, коли представники ОРЛО брехали на гуманітарній мінській групі, що не володіють інформацією про долю жінки з вадами слуху (листи з вимогою надати інформацію про її долю були надіслані українською стороною відразу після зникнення Людмили), її в цей час утримували в так званому «МГБ ЛНР», чотири дні катували, пальці затискалися пасатижами, плоскогубцями, вона кілька днів перебувала в кайданах, руки й досі занімілі. Від пані Людмили вимагали надати код від мобільного телефону і зізнатися в «шпигунстві» і «диверсіях». Її катували 4 дні, а потім ще 2 тижні незаконно утримували, аби зійшли сліди побоїв і катувань», — написала Геращенко.

Вона зазначила, що звільнення відбулося завдяки впливу міжнародної спільноти.

«Дипломати і ОБСЄ були поінформовані про зникнення людини з особливими потребами», — наголосила Геращенко.

Також вона додала, що питання катувань обговорять у Гуманітарній підгрупі в ТГК 31 липня.

«Завтра це обов'язково стане предметом жорсткої розмови під час скайп-конференції щодо заручників у форматі Мінської гуманітарної групи. Також я вимагатиму від координатора ОБСЄ в групі відвідати українських заручників на окупованих територіях, до яких роками не допускають МКЧХ і інші міжнародні організації», — повідомила Геращенко.

Раніше повідомлялось, що на Донбасі бойовики «ЛНР» затримали і знущались над українською блогеркою Сурженко. 

Також із полону бойовиків звільнили суддю Апеляційного суду Луганської області Віталія Руденка.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram