Через блокування залізниці екс-бійцями добробатів можуть зупинитись заводи в Алчевську, Маріуполі та Дніпродзержинську. І через сотні тисяч людей втратять роботу.

Через блокування залізниці екс-бійцями добровольчих батальйонів можуть зупинитись не лише заводи в окупованому Алчевську, які входять до корпорації «Індустріальний союз Донбасу», а й інші металургійні підприємства, зокрема, у Маріуполі. І через це сотні тисяч людей втратять роботу.

Про це в коментарі Громадському розповів народний депутат, екс-голова ради директорів компанії «Індустріальний союз Донбасу» Сергій Тарута.

«Зараз зупинився не тільки Алчевський меткомбінат, а й Алчевський коксохім та компанія «Екоенергія» (обслуговує електростанцію, що забезпечує потреби меткомбінату та коксохіму в електроспоживанні – ред.)», – сказав він.

Крім того, за словами Тарути, будуть вимушені зупинитись Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського, Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча та «Азовсталь».

Він також підтвердив, що вся залізорудна сировина поставляється на Алчевський меткомбінат виключно залізницею з підконтрольної Україні території. І так само вивозилась вся продукція підприємства.

«Туди завозилась вся сировина. І там, в Алчевську, немає нічого для виробництва – ні на меткомбінаті, ні на коксохімі. Сто відсотків ввозиться і сто відсотків вивозиться, і потім реалізовується на підконтрольній Україні території та в Європі», – розповів Тарута.

Через зупинку роботи підприємств, за словами Тарути, без роботи залишаться близько 20 тисяч людей, які зараз проживають в Алчевську.

«Близько 20 тисяч можуть втратити роботу через зупинку підприємства у Дніпродзержинську, а в Маріуполі – приблизно 300-400 тисяч людей», – зауважив він.

Раніше у керівництві Алчевського меткомбінату повідомили Громадському, що роботу меткомбінату буде зупинено мінімум на місяць через відсутність поставок сировини внаслідок блокування залізниці.

Раніше повідомлялось, що 13 лютого Алчевський меткомбінат призупинив роботу.

Нагадаємо, що 10 лютого учасники акції з «економічної блокади» окупованого Донбасу заблокували магістраль Ясинувата-Костянтинівка на ділянці поблизу станції Фенольна.

2 лютого «Штаб блокади торгівлі з окупантами» перекрив колію поблизу Бахмута.

А 25 січня була заблокована залізниця «Луганськ-Лисичанськ-Попасна» на ділянці Гірське-Золоте для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями.

Зауважимо, що 6 лютого на трасі під Бахмутом стались сутички учасників «блокади» з поліцією. У свою чергу, міністр із питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш вважає, що дії учасників «економічної блокади» окупованого Донбасу суперечать українському законодавству, а тому дії поліції щодо «блокадників» є абсолютно обґрунтованими.

13 лютого глава Міненерго повідомив, що відомство «ініціюватиме введення надзвичайного стану в енергетиці».

Проте на засіданні 14 лютого Кабмін не став розглядати введення надзвичайних заходів в енергетиці.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: