З початку акції цивільної блокади поставок до окупованого Криму від громадян до МВС надійшли до 20 заяв про порушення прав з боку активістів.

Про це повідомив заступник начальника Управління МВС Херсонської області Ілля Ківа, передає «Центр журналістських розслідувань».

«Від водіїв фур заяв не було. Були заяви від водіїв легкових автомобілів, у яких проводився незаконний огляд (учасниками акції). Порядку 15-20 заяв за весь період. За великим рахунком, це не дуже багато», - зазначив він.

За словами Ківи, більшість порушень зафіксовані з боку ветеранів «Айдару», які підтримують акцію.

«На сьогоднішній день вони викликають тривогу своїми діями і поведінкою. Якщо до «Правого сектору» немає питань, до кримських татар, які є керівниками цієї акції, на сьогоднішній день немає питань, то цій організації поки потрібно працювати над своєю дисципліною», – зазначив Ківа.

З 20 вересня розпочалася безстрокова акція з недопущення вантажного транспорту до Криму відбудеться на трьох пунктах пропуску, розташованих на адмінкордоні з Кримом. «Громадянську блокаду» організовано Меджлісом кримськотатарського народу.

Перекривати дорогу учасники акції вирішили блоками. До охорони порядку під час акції залучено близько 100 правоохоронців і бійців батальйону «Херсон».

Учасники акції з недопущення вантажного транспорту до Криму висунули свої вимоги до РФ.

6 жовтня на блокпосту в Каланчаку на адміністративному кордоні з окупованим Кримом Правим сектором були затримані двоє осіб. У заяві ПС їх назвали «сепаратистами, які хвалилися вбивствами українців». Згодом активісти їх відпустили, після чого вони були затримані представниками Айдару.На запитання щодо права представників батальойнів на огляд автомобілів та перевірку документів, Ківа заявив, що це можливо лише за згоди володаря машини.

/ фото Богдана Кутєпова

hromadske.tv

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile