Блокування на кордоні: Україна ініціювала створення моніторингової групи з боку ЄС
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України вчора, 23 листопада, ініціювало створення моніторингової групи з боку Європейського Союзу на кордоні для розвʼязання ситуації з блокуванням руху вантажівок.
Про це повідомив заступник голови відомства Сергій Деркач.
«Пропонуємо європейським колегам фіксувати офіційно ту ситуацію, яка відбувається перед пунктами пропуску… Офіційний лист з такою пропозицією направили. Очікуємо відповідь», — зазначив він.
Україна зокрема пропонує стежити за тим, чи не блокують рух вантажівок, які перевозять небезпечні вантажі, як перетинають кордон вантажівки з гуманітарною допомогою та в яких умовах уже понад два тижні перебувають українські водії.
Ситуація на кордоні
Станом на 9 ранку 24 листопада продовжується блокування трьох напрямків на кордоні з Польщею: «Ягодин», «Рава-Руська» та «Краківець». Там, за інформацією польських прикордонників, у бік України в черзі перебувають 2300 вантажівок, розповів у коментарі hromadske речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.
Згідно з інформацією, яку надали польські прикордонники, станом на ранок 24 листопада навпроти пункту пропуску «Шегині» в біг України на території Польщі перебувають 1400 вантажівок.
Демченко також уточнив, що на кордоні зі Словаччиною рух вантажівок розблокований.
Чому страйкують польські перевізники?
Причиною стала «надмірна конкуренція» після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС. Протестувальники вимагають, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм. Також вони хочуть, щоб Польщі не треба було ставати в е-чергу в Україні, бо їм, кажуть, подекуди доводиться жити в машинах по два тижні.
Частина протестувальників 13 листопада зустрілася з представниками українського та польського урядів. Однак переговори не розв'язали проблему, і перевізники продовжили блокувати польсько-український кордон.
У травні польські автоперевізники також страйкували, заблокувавши під’їзні шляхи до Дорогуська. Вони вимагали повернути для українських перевізників видачу дозволів на міжнародні вантажні перевезення, а також застосування до українських перевізників екологічної норми EURO4, яка в Україні застосовується щодо польських перевізників.
- Поділитися: