Bloomberg виявило другий фронт боротьби НАТО з Росією

default/Bloomberg виявило другий фронт боротьби НАТО з Росією
Зберегти
Вигляд

Агентство Bloomberg дослідило історію з кіберзлочинами, яку назвало «другим фронтом» боротьби Росії та НАТО.

За інформацією видання, російські хакери були причетні до атак на кібермереж Варшавської біржі, парламенту США, німецького заводу ThyssenKrupp та газети New York Times.

Напад на Варшавську фондову біржу відбувся у жовтні 2014 року — сайт вивели з ладу на дві години. Три джерела агенції повідомили про російський слід. Влада Польщі вирішила, що кібератака стала попередженням за позицію Варшави щодо російсько-українського конфлікту.

Інші джерела повідомили Bloomberg, що атака на сталеливарний завод ThyssenKrupp за оцінками американської розвідки мала російські сліди, проте необов’язково стосунок до влади РФ. Три співбесідники агенції повідомили, що хакери зламали комп’ютер доменної печі, через що вона перегрілася та розплавилася. Офіційно виробник не заявляв про інцидент.

За даними компанії Trend Micro, хакери, що зламали Варшавську біржу, відомі серед фахівців з кіберзахисту як APT 28, Fancy Bear чи Pawn Storm. Вона є вільним союзом кращих хакеров РФ. На думку ряду експертів, АРТ 28 може бути підрозділом ФСБ, оскільки її пов’язують зі зламами політичних опонентів Владіміра Путіна.

За інформацією Bloomberg, APT 28 також стоїть за атакою на New York Times у 2014-му. Тоді зламали пошту вашингтонського кореспондента та намагались через неї отримати доступ до акаунтів ще 50 співробітників. Співбесідники Bloomberg з політичних кіл США пояснили, що Білий дім занепокоєний ризиком масштабного конфлікту з Росією через її напади на стратегічні об’єкти світової інфраструктури для тиску на Захід.

Американські спецслужби вважають, що російські хакери працюють безпосередньо на Кремль чи за його схвалення. Віце-президент компанії Fidelis Cybersecurity Майк Буратовські відзначив, що рівень підготовки фахівців у РФ настільки високий, що їх присутність можна побачити лише за їх бажання.

Речник Путіна Дмітрій Пєсков заперечив гіпотези про причетність Кремля до кібератак. За його словами, РФ також страждає від атак хакерів та чекає на міжнародну співпрацю для протидії нападам.

/Фото: Idaho National Laboratory via Flickr