Колишній голова Служби безпеки та віцепрем'єр-міністр часів президентства Віктора Януковича Валерій Хорошковський консультує нинішню владу в питаннях митниці. Як відомо, у 2007—2009 Хорошковський був головою Державної митної служби України.

Про це розповів глава Офісу президента Андрій Богдан, передає «Українська правда».

Він заперечив, що Хорошковський є «тіньовим керівником» митниці. За словами Богдана, команда Зеленського обрала Хорошковського консультантом, тому що його рекомендували «і друзі, і недруги, і різні політичні табори».

«Так, він нас консультує. Але реальним керівником митниці є Максим Нефьодов. Я в нього дуже сильно вірю, і це моє особисте і надія, до якої я доклав максимум зусиль, щоб дати можливість йому працювати, щоб він реалізував ці свої ідеї. На жаль, у нього зараз не дуже вдається. Або, скажемо так, дуже не вдається», — сказав Богдан. 

Богдан стверджує, що Хорошковський надає консультації на безоплатній основі, адже в Офісу президента на це «немає грошей».

Водночас глава ОП зазначив, що не знає, чи дослухається Нефьодов до порад Хорошковського, але сподівається, що співпраця приведе до позитивних результатів. Адже за 2 роки, поки Хорошковський очолював митницю, її доходи суттєво зросли.

Також Богдан сказав, що якби Хорошковський обійняв посаду зараз, це було б, на його думку, правильне рішення. Але для цього заважає «бекграунд» політика.

«З погляду нашої ідеології, що ми не беремо тих людей, які мають бекграунд політичний, то ні, неможливо (призначення Хорошковського — ред.). З погляду ефективності, винятково на мій погляд, це було б, напевне, правильне рішення». 

Нагадаємо, 30 жовтня під час звіту на засіданні фінансового комітету Верховної Ради Нефьодов заперечив вплив Хорошковського на ухвалення рішень в установі. Він заявив, що за останній рік бачив Хорошковського «два рази, в деяких органах влади».

Раніше журналісти проєкту «Схеми:корупція в деталях» зафіксували, як Хорошковський відвідував Офіс президента.

Поділитись: