УКРАЇНА

«Богдан моторс» закуповує деталі для тролейбусів у російських військових заводів — «Схеми»

24 березня, 2018 01:09
УКРАЇНА/«Богдан моторс» закуповує деталі для тролейбусів у російських військових заводів — «Схеми»
Зберегти
Вигляд
Українська корпорація «Богдан моторс», співвласником якої заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України, співпрацює з російськими компаніями, що виготовляють військову техніку збройним силам РФ.

Українська корпорація «Богдан моторс», співвласником якої є заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, співпрацює з російськими компаніями, що виготовляють військову техніку збройним силам РФ.

Про це повідомляється у розслідуванні програми «Схеми».

Згідно з розслідуванням журналістів, «Богдан моторс» використовує російські деталі для будівництва тролейбусів. Зокрема, блоки живлення для тролейбусів компанія закуповує у російського підприємства «Чергос», а двигуни у «Псковського електромашинобудівного заводу» (ПЕМЗ).

Тролейбуси «Богдан» містять складові російського виробництва Фото: radiosvoboda.org

За даними офіційного сайту російського ПЕМЗ, він співпрацює з заводами російського військово-промислового комплексу.

Співвласником українського «Богдан моторс» є перший заступник РНБО України Олег Гладковський.

При цьому, згідно з розслідуванням журналістів «Схем», російська компанія-постачальник двигунів для «Богдану» не потрапила до українського списку санкцій навіть попри співпрацю з російським військово-промисловим комплексом.

Тролейбуси «Богдан» містять складові російського виробництва  Фото: radiosvoboda.org

Напередодні «Богдан моторс» виграла тендер на постачання 60 дванадцятиметрових тролейбусів та 20 тролейбусів Т90117, для виробництва яких використовуються вироблені в Росії деталі.

В той же час, 16 березня на офіційному сайті компанії з’явилось повідомлення про припинення співпраці з російськими виробниками двигунів.

«Зокрема, донедавна у тролейбусах «Богдан Т70117» стояли двигуни з Російської федерації. Щоб знайти іншого постачальника, Корпорація налагодила зв’язки з харківським державним підприємством «Електроважмаш», який погодився з «нуля» запустити виробництво таких двигунів», — йдеться у прес-релізі «Богдан моторс».

Як повідомлялося раніше, Міноборони призупиняє замовлення на виробництво санітарних автомобілів «Богдан 2251», які почали масово ламатись після їхньої доставки на фронт. Їхній ремонт здійснюється за бюджетні кошти.

Корпорації «Богдан», поставила до Херсона несправні двигуни для чотирьох тролейбусів вироблених у російському місті Псков. 

Пов`язані новини