Війна

Бої на Світлодарській дузі можуть відновитися в будь-який момент — журналістка

26 грудня, 2016 00:15
Війна/Бої на Світлодарській дузі можуть відновитися в будь-який момент — журналістка
Зберегти
Вигляд
Після перемир’я важка бойова техніка на Світлодарській дузі не була відведена

Після перемир’я важка бойова техніка на Світлодарській дузі не була відведена. Військові сили обох сторін стоять настільки близько одна до одної, що подібне до боїв 18 грудня може повторитися в будь-який момент.

Про це розповіла в ефірі Громадського власна кореспондентка Анастасія Станко.

За її словами, на Світлодарській дузі в даний момент відносно тихо

«За останні два дні чути стрілецьку зброю, іноді міномети, але немає важкої артилерії, як це було до п’ятниці», — розповіла журналістка.

При цьому Станко зазначила, що через відсутність відведення сил бої можуть розпочатися знову.

«Ми розуміємо, що тут важка техніка не була відведена. Сили стоять настільки близько, що подібне до 18 грудня може повторитися в будь-який момент», — сказала вона.

Журналістка зазначила, що в бійців 54-ї бригади, що здійснювала обмін тілами загиблих, згоріла вантажівка через ураження снарядом з боку бойовиків, проте в іншому на Світлодарській дузі тихо.

«Ситуація більше загострюється на Маріупольському напрямку. Дійсно, там режим тиші не дотримується. Трохи напружилась ситуація в районі Авдіївки і Зайцевого, але не на самій Світлодарській дузі», — передала вона.

Як розповіла Станко, бійці 54-ї бригади 7 днів чекали на обмін тілами загиблих. Його вдалося здійснити лише із третьої спроби, оскільки бойовики «ЛНР» шукали одного зі своїх поплічників, який ймовірно загинув під час боїв.

«Вони думали, що він лежить десь на нейтральній території і його заберуть українські військові. Його не знайшли, ніхто не знає де воно знаходиться. У 54-ій бригаді кажуть, що якщо таке тіло дійсно є, то бойовики його вже давно забрали», — зазначила вона.

Під час пошуку тіл загиблих українською стороною 24 грудня відбувся обстріл з боку бойовиків, передала Станко.

«Українську пошукову групу почали обстрілювати, дуже серйозно. Вони були змушені тікати, по-пластунськи виповзаючи з нейтральної території. Тому передача тіл була дуже нервова», — сказала вона.

Саме через побоювання нових обстрілів, обмін тілами загиблих було проведено на відстані від нещодавно гарячої зони бойових дій, у місті Щастя Луганської області. Проте провокацій не відбулося і обмін тілами пройшов досить швидко і спокійно, розповідає журналістка.

Вона зазначила, що бійці 54-ї бригади опізнали тіла загиблих і підтвердили, що вони загинули у бою.

«Видно, що обидва були вбиті зі снайперської гвинтівки», — передала Станко, заперечуючи поширювані плітки про тортури, від яких буцім-то загинули українські військові.

Раніше повідомлялося, що у місті Щастя Луганської області українській стороні були передані тіла двох військових, які загинули на Світлодарській дузі 18 грудня.

Один військовослужбовець Збройних сил України потрапив у полон під час боїв на Світлодарській дузі 18 грудня.

В ніч на 21 грудня в районі Світлодарської дуги поблизу Луганського загинув один боєць ЗСУ, ще один отримав серйозне поранення.

Бійці 25 батальйону «Київська Русь», що стоять на позиціях на Світлодарській дузі розповіли подробиці бою, який відбувся 21 грудня.

Бойовики протягом 22 грудня двічі атакували, намагаючись повернути позиції, які нещодавно зайняли українські військові на Світлодарській дузі поблизу селища Луганське.

Нагадаємо, на Світлодарській дузі під Дебальцевим за даними штабу АТО 18 грудня загинули 5 військових ЗСУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Заберіть іншого пораненого, а мене залиште тут» — як загинув «Ефа» з 54-ї бригади

Пов`язані новини