9 лютого 2015 року вранці бойовики самоназваної «ДНР» за підтримки російських військових захопили село Логвинове на Донеччині. Це стало початком блокування дороги до Дебальцевого і передувало подальшим тяжким боям. У них, за даними Міноборони, загинуло 110 військовослужбовців, 270 дістали поранення, семеро потрапили в полон та 18 зникли безвісти.

Село Логвинове — у семи кілометрах від Дебальцевого, на дорозі, що з'єднує місто з Бахмутом. Цією дорогою здійснювали забезпечення українських військових, які тримали оборону Дебальцевого. У населеному пункті виставили тільки спостережний пункт 54-го окремого розвідувального батальйону з однією бронемашиною.

Коли бійці зафіксували переміщення великої групи озброєних та бронетехніку, повідомили про це в штаб. Однак, про заборону на проїзд трасою Бахмут-Дебальцеве штаб не повідомляв по загальному радіозв'язку протягом майже шести годин після її перекриття.

Щоб утримати Логвинове, російське командування оперативно перекинуло з Ростовської області кілька підрозділів, зокрема, цілий батальйон 5-ї танкової бригади з бурятського міста Улан-Уде в складі 31 танка.

Під час 6 годинного обстрілу бойовиками траси Бахмут-Дебальцеве 9 лютого 2015 року загинуло 26 військових Збройних сил України.

Після захоплення села, бойовикам і росіянам удалося оточити українських військових у Дебальцевому з усіх боків. У лютому 2015-го місто де-факто захопили бойовики «ДНР», воно залишається на окупованій території донині.

20 жовтня 2016-го бойовики заявили, що в межах розведення сил на лінії зіткнення на Донбасі не віддадуть Дебальцеве.

Детальніше про події 9 лютого 2015 року в сюжеті Громадського. 

Поділитись: