УКРАЇНА

«Бойчукізм. Проект «великого стилю»: У Києві відкриється виставка українського монументалізму

3 липня, 2018 12:01
УКРАЇНА/«Бойчукізм. Проект «великого стилю»: У Києві відкриється виставка українського монументалізму
Зберегти
Вигляд
7 грудня у Мистецькому арсеналі відкриється виставка «БОЙЧУКІЗМ. Проект «великого стилю».

«Це проект про мрійників, які хотіли змінити світ. Цей проект про реформаторів мистецтва, які  відмовились від традиційного формату. Цей проект про творців утопії, які самі стали її жертвами», — ідеться у описі проекту.

Назва стилю пов’язана із іменем художника Михайла Бойчука, який у 1910 році здивував Париж, виставивши свої твори в «Салоні незалежних».

Французи назвали ці новації «Renovation Byzantine», серед науковців вона відома як школа українського монументалізму або бойчукізм.

У Київському художньому інституті у 1920-ті роки послідовники Бойчука утворили середньовічний цех, де спільним був процес творення ­— від виготовлення фарб і пензликів до закінчених творів.

На виставці «БОЙЧУКІЗМ. Проект «великого стилю» буде представлено понад 300 живописних, графічних, мозаїчних творів Михайла та Тимофія Бойчуків, Василя Седляра,  Івана Падалки, Софії Налепинської, Оксани Павленко, Антоніни Іванової, Миколи Рокицького, Сергія Колоса, Охріма Кравченка.

Серед них – унікальний іконопис раннього Бойчука, періоду його навчання у Краківський академії красних мистецтв та його шедевр – так звана світська ікона «Двоє під деревом». 

Відео: Mystetskyi Arsenal

У Мистецькому арсеналі виставка триватиме з 7 грудня 2017 року по 28 січня 2018 року.

Пов`язані новини