Політика

Бойкот світовими лідерами параду у Москві не надоумить Путіна – російські політологи

Політика/Бойкот світовими лідерами параду у Москві не надоумить Путіна – російські політологи
Зберегти
Вигляд

Напередодні найбільш масштабного параду, що має пройти на 70-ту річницю перемоги у Другій світовій війні у Москві, видання «Новоє время» опитало трьох російських політологів щодо впливу відмови більшості світових лідерів брати участь у цьому заході.

Як відомо, приїхати до Москви на урочистості відмовилися не тільки лідери Європи та США, а й союзники Путіна: президенти та глави урядів Білорусі, Греції, Туреччини та північнокорейський лідер Кім Чен Ин.

«Путін став ізгоєм. І цього не розуміє тільки одна людина - він сам. Це його ранить. … Путін вважає себе правим, а не винним. Він вважає, що він захищає Росію, а Захід принципово і свідомо принижує її. У цьому сенсі Путін схожий на вбивцю, який стоїть над трупом Криму і Донбасу і щиро не розуміє, чому від нього шарахаються оточуючі», - вважає російський політолог Станіслав Бєлковський.

Експерт вважає, що російський лідер не здатний визнати свою провину, що обумовлено його психотипом та надважливістю для нього усвідомлювати власну правоту. Бєлковський також вважає, що бойкот «швидше посилює ймовірність нового наступу російських військ на сході України». Втім, на думку експерта, це залежить тільки від самого Путіна, який зазвичай приймає всі важливі рішення у останній момент.

Політолог Андрєй Окара поділяє думку Бєлковського щодо болючості бойкоту параду для Путіна. Водночас, Окара пояснює це амбіціями Путіна бути серед значних історичних постатей, як Наполеон, Сталін, Черчіль. «Не думаю, що Путіна цей бойкот напоумить. Він є носієм конспірологічної свідомості і щиро вірить в істинність світу, в якому він живе. Він вважає, що Захід реально хоче знищити Росію і поставити її на коліна», - сказав Окара.

Водночас політолог Дмітрій Орєшкін вважає, що Путін образу «не забуде, не простить, але проковтне». На думку експерта, нових атак проти України не буде (адже дії Заходу посилять біль від можливих нападів) та встановиться «гібридний мир».

Орєшкін також прогнозує, що в середині Росії бойкот зіграє на руку Путіну, осеільки дозволить максимально спростити ідеологію до рівня − ми та вороги. «Поступово ворогів буде все більше, а ми станемо єдиною світлою плямою на карті світу, навколо якого клубочаться темні сили світового хаосу. І тільки Володимир Володимирович Путін світлим променем буде захищати нас від цих сил», - зазначив експерт.

Це, на думку Орєшкіна, призведе до міжнародної ізоляції Росії, її економічної стагнації, а з огляду на її пропагандистську діяльність – перетворить РФ на Північну Корею.

Пов`язані новини