«Чи буде самий відомий яструб із Волл Стріт рвати Україну? Управляючий портфелем цінних паперів компанії Franklin Templeton Майкл Хейзенстеб хоче, щоб Київ повернув гроші, яких у нього немає. Якщо він наполягатиме на своєму, крихка українська економіка може вибухнути», - пише The Foreign Policy. «Хейзенстеб на правах одного із чотирьох членів входить до Спеціальної комісії держателів держоблігацій України – ця робоча група складається із представників трьох американських пайових інвестфондів та одного бразильського банку. Кредиторам треба вирішити, чи погодитись на вимоги України і дозволити їй виплачувати на 40% менше від того, що вона винна. Якщо так станеться, Хейзенстеб, як найбільший держатель боргу офіційного Києва та головний директор з інвестицій у Templeton Global Macro втратить мільярди доларів». За даними журналу, він вже втратив 3 мільярди доларів.

Tablet Magazine пише про явно сплановану та проплачену антисемітську акцію у Львові поблизу будівлі державної адміністрації. «Демонстрація була організована громадською організацією під назвою «Активний елемент», яку зареєстровано у січні 2014-го Олегом Онацем. Новинний портал Zaxid.net взяв у нього інтерв’ю, де він визнав, що є «співорганізатором» події, але відмовився називати імена своїх партнерів. Він також заперечив факт виплат грошей демонстрантам, хоча канал новин зняв відео із передачею грошей. Під час акції протесту була присутня міліція, але вона не здійснювала арештів, оскільки демонстранти попередньо подали заявку на проведення акції, хоча і не вказали перелік своїх вимог». Видання пише, що цей інцидент є свіжою спробою скористатись обвинуваченнями у антисемітизмі під час конфлікту між Росією та Україною.  

Журнал The New Yorker публікує розслідування Джошуа Яффи із заголовком «Подвійна пастка». У матеріалі розповідається про протистояння між двома силовими відомствами Росії, МВС та ФСБ, на прикладі кар’єрного злету та падіння двох міліцейських генералів із Головного управління економічної безпеки та протидії корупції Дениса Сугробова та Бориса Колесникова. Колесников наклав на себе руки у в’язниці Лефортово, а Сугробов чекає на вирок суду. «Про щоб не йшлось у матеріалах обвинувачення, Сугробов та його люди сидять у в’язниці не тому що використовували у своїй поліцейській роботі невірну тактику, а тому що програли боротьбу за владу. МВС та спецслужби (КДБ, а потім ФСБ) ворогували десятиліттями. Не допомагає і те, що Сугробова вважали наближеним до Медведєва, чий вплив, якщо він і був, зник після повернення Путіна до президентства у 2012-му», - пише Яффа.

«Одні з найбільш відомих діячів у науці та техніці закликали до глобальної заборони «бойових роботів», попереджаючи, що це може призвести до гонки озброєнь у світі. Заява понад однієї тисячі експертів у сфері штучного інтелекту з’явилась у формі відкритого листа, який підписали професор-космолог Стівен Гокінг, керівник ради директорів компанії Tesla Ілон Маск та співзасновник Apple Стів Возняк. І хоча «роботи-вояки» поки що є тільки на кресленнях, але швидкий розвиток комп’ютерних технологій та штучного інтелекту створили перспективи того, що військові можуть завоювати цю сферу упродовж двох найближчих десятиліть», - пише The Financial Times.

Поділитись: