Війна

Бойовик з Білорусі: «ЛНРівці» самі обстрілювали Луганськ щоб посіяти паніку

Війна/Бойовик з Білорусі: «ЛНРівці» самі обстрілювали Луганськ щоб посіяти паніку
Зберегти
Вигляд
lead
Колишніх луганських міліціонерів, які добре знали місто, навчили мінометній справі. Вони обирали точку, стріляли кілька разів і тікали.

Громадянин Білорусі Сяргей Бондар у 2014 році воював  на боці самоназваної Луганської народної республіки і був вигнаний за випадкове розкриття обстрілів Луганська силами самих бойовиків.

Про це він розповів «Радыё Свабода».

В той час, як в на Донбасі почалась війна, Бондар працював охоронцем крамниць у Росії.

Він потрапив до Луганська через Харківську область, подорожуючи автостопом. За легендою він був далекобійником, який залишив у Луганську свою фуру.

Так його пропустили і українські військові, і бойовики.

«Захотілося — пішов віджимати квартири, машини, гроші», — розповів Бондар про своє перебування у лавах бойовиків.

Спочатку Бондар став командиром розвідувального взводу.

Під час служби він став свідком того, як бойовики самі обстрілюють Луганськ.

За його словами, розвідувальний загін виявив місце, з якого вівся мінометний обстріл міста.

Бойовики атакували мінометників, проте одразу після цього Бондару зателефонував Ігор Плотницький, який був тоді «міністром оборони» бойовиків і наказав припинити вогонь.

«Каже: терміново на базу! Ми приїжджаємо, Плотницький шикує наш взвод і починає кричати: на чорта мені такий командир, здати зброю! Уже до того була підозра, що мінометники — це люди Плотницького. Це треба було, щоб посіяти паніку. Мінометники всі були міліціонерами з Луганську», — розповів Бондар.

За його словами, міліціонерів, які добре знали місто, навчили мінометній справі. Вони обирали точку, стріляли кілька разів і тікали.

Білоруський громадянин Сяргей Бондар у лавах бойовиків «ЛНР», svaboda.org

Бондар також розповів, що саме російська армія допомогла захопити Луганськ у 2014 році.

«Зайшли «Гради», «Смерчі», навіть «Точки-У». І вони навіть не знали, що перетнули кордон. Їм казали, що вони йдуть на навчання. Ось вони зайшли, відстрілялися — аеропорт, Новосвітлівка... Там взагалі нічого не залишилось», — зазначив бойовик.

На його переконання зараз на Донбасі російської армії нема, проте є так звані «командировочні» — кадрові російські офіцери, яких відправляють працювати в «ЛНР» та «ДНР».

У 2016 році Бондар потрапив на допит до білоруських спецслужб, коли їздив додому обновляти паспорт. За його словами, білоруські правоохоронці знали все про його справи в лавах бойовиків «ЛНР» від своїх російських колег.

«Самі гебешники з симпатією ставляться до нас. Я не чув, щоб кого-небудь з наших саджали», — розповів він.

Пов`язані новини