Війна

Бойовик, якого затримали у Широкиному, наркозалежний і під час затримання був один — ЗМІ

22 січня, 2018 23:11
Війна/Бойовик, якого затримали у Широкиному, наркозалежний і під час затримання був один — ЗМІ
Зберегти
Вигляд
Військові Збройних сил України затримали бойовика, який під дією психотропних речовин один вийшов на позиції українських військових.

Військові Збройних сил України затримали бойовика, який під дією психотропних речовин один вийшов на позиції українських військових. Місцеве видання 0629 з посиланням на джерело в Збройних силах України повідомило, що українські військові не відбивали атаку диверсійно-розвідувальної групи у Широкиному 19 січня, як про це заявляли у штабі.

За даними видання, затримання сталося саме 20 січня: коли українські військові побачили озброєного невідомого чоловіка — відкрили вогонь та поранили його. Потім надавали медичну допомогу. Стверджують, що він був у напівпритомному стані і не розумів, де знаходиться.

У штабі АТО заперечують інформацію про те, що бойовик був один і вийшов на позиції український військових, а наголошують, що діяв в складі диверсійно-розвідувальної групи з чотирьох бойовиків. І що затримали його саме на Водохреща — 19 січня.

«На Водохреща українські військові відбили наступ ворожої диверсійно-розвідувальної групи противника, затримали одного з членів цієї групи. З настанням сутінок військові помітили що група піхоти впритул наблизилися до позицій і коли відстань була вже критична, відкрили вогонь, змусили диверсантів відійти, а потім знайшли пораненого», — прокоментував публікацію маріупольського сайта речник штабу АТО Василь Лабай.

Він вказав, що затримання відбулося саме 19 січня, а журналісти маріупольского сайту помилилися. «Коментувати анонімів я не буду», — додав Лабай.

Відео ж із затриманням бойовика опублікувало «Військове телебачення», на ньому чоловік представляється Олександром Старцевим — рядовим так званого 9 полку морської піхоти самоназваної «ДНР», родом з Петровського району Донецька.

Фрагмент з відео «Військового телебачення»

Також на відео військові пояснюють, що коли поранили бойовика і йшли надавати йому допомогу, змусили його плескати в долоні, щоб той не стріляв. Військові кажуть, що одразу вкололи затриманому знеболювальне, потім у шпиталі рятували його життя протягом семи годин. Зараз, за інформацією місцевого видання, затриманого бойовика перевезли на лікування у Харків.

Також у штабі АТО опублікували аудіо, яке називають «перехватом», та зазначили, що бойовики збираються видати затриманого бойовика «ДНР» за дизертира. В аудіозаписі не йдеться про те, що діяла диверсійна група бойовиків, а говориться про одну особу:

«Як можна бути таким дебілом. Все, пацани, всю вину з себе. Ми не знали, що він туди піде, ніхто не знав. Одягнув костюм, пішов на очі», — ідеться у аудіо.

20 січня штаб АТО повідомив про затримання диверсанта бойовиків поблизу Широкиного на Донеччині. Зазначалося, що українські військові помітили «ворожу диверсійно-розвідувальну групу, що рухалася у бік наших позицій. Коли відстань стала критично близькою, наші воїни відкрили вогонь зі стрілецької зброї та змусили диверсантів відійти. Противник покинув на полі бою одного пораненого».

Пов`язані новини