Командир батальйону бойовиків «Сомалі» Михайло Толстих, відомий за прізвиськом Гіві, убитий в окупованому Донецьку.

Командир батальйону бойовиків «Сомалі» Михайло Толстих, відомий за прізвиськом Гіві, убитий в окупованому Донецьку.

Про це розповіли в «Міноборони ДНР», повідомляють підконтрольні бойовикам ЗМІ.

За словами представника «Міноборони ДНР», Толстих загинув 8 лютого о 6:12 під час вибуху в своєму кабінеті. 

На запитання Громадського, чи можуть бути причетні українські спецслужбовці до вбивства Гіві, радник голови СБУ Юрій Тандіт сказав, що не може заяви сепаратистів коментувати офіційно.

«Офіційна позиція Служби безпеки полягає в тому, що ми фіксуємо інформацію з відкритих каналів, і не можемо підтвердити чи спростувати чи коментувати до того часу, поки непідконтрольна владі територія не буде контролюватися українським урядом. Ця особа (Гіві — ред.) перебувала з 2014 року у розшуку — як і всі лідери терористичних організацій. Враховуючи чергу смертей, яка відбувається там, ми можемо офіційно говорити про те, що пропонуємо тим людям, які знають там що їхньому життю загрожує небезпека звернутися до органів внутрішніх справ чи СБУ, щоб їм гарантували життя», — сказав він.

Кабінет Гіві знаходився у передмісті Донецька — селищі Ганзівка.

Місце вбивства бойовика 

Раніше повідомлялось, що наприкінці січня неподалік Авдіївки Донецької області було вбито командира роти бойовиків з підрозділу Гіві.

Нагадаємо, 16 жовтня 2016 року в окупованому Донецьку було вбито командира бойовиків «Моторолу».

Михайло Толстих на прізвисько Гіві воював на боці бойовиків самоназваної «ДНР». Народився в Іловайську. До 2000-го року служив у складі Збройних сил України. Працював водієм, охоронцем в супермаркеті.

Його підрозділ «Сомалі» захоплював Слов'янськ у 2014 році, брав участь в боях за Іловайськ у 2014 році, з вересня 2014 року – брав участь в захопленні Донецького аеропорту.

16 лютого 2015 року Гіві внесли до санкційного списку ЄС. З травня 2016 року він перебував у розшуку МВС України.

Військова прокуратура України в червні 2016 року повідомила Толстих про підозру у вчиненні кримінальних злочинів: «Створення терористичної організації, керівництво і участь в ній», «Співучасть у веденні агресивної війни», «Жорстоке поводження з військовополоненими», «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини. (Це статті 258-3, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438, ч. 2 ст.146).

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: