Війна

Бойовики «ДНР» не відпустили затриманих підлітків — Геращенко

Війна/Бойовики «ДНР» не відпустили затриманих підлітків — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Бойовики самоназваної «ДНР» досі не відпустили підлітків, яких у вересні минулого року затримали у Донецьку, звинувативши у «диверсіях»

Бойовики самоназваної «ДНР» досі не відпустили підлітків, яких у вересні минулого року затримали у Донецьку, звинувативши у «диверсіях». Про це повідомила уповноважена президента України з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко, передає «Радіо Свобода».

За її словами, питання про звільнення дітей неодноразово порушували на зустрічах Тристоронньої контактної групи в Мінську. Підлітків мали відпустити ще до нового року, але цього не сталося, сказала Геращенко.

Не допомогло у цьому питанні і те, що СБУ в односторонньому порядку передала бойовикам 15 осіб, засуджених в Україні.

«Заради того, щоб звільнити в тому числі підлітків, Україна йшла на жест доброї волі, коли в односторонньому порядку передала 15 осіб для того, щоб розблокувати процес звільнення заручників», – розповіла Ірина Геращенко.

Також уповноважена президента України повідомила, що підлітків немає змоги обміняти, оскільки їхні родичі живуть на непідконтрольній Україні території, тому порушується питання тільки про їх звільнення.

Раніше повідомлялося, що затриманих у Донецьку 5 підлітків обіцяють відпустити під домашній арешт.

Нагадаємо, що представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко зверталась в ОБСЄ і ЮНІСЕФ з проханням перевірити поширену в інтернеті інформацію про затриманих бойовиками «ДНР» українських підлітків і застосуванні тортур щодо них.

В свою чергу, українська прокуратура почала розслідування інформації про затримання на окупованій території Донецької області 7 підлітків нібито за підозрою в здійсненні диверсій.

Пов`язані новини