Війна

Бойовики «ЛНР» взяли в полон луганського суддю

Війна/Бойовики «ЛНР» взяли в полон луганського суддю
Зберегти
Вигляд
Бойовики викрали луганського суддю Віталія Руденко, коли він відправився до непідконтрольного Україні Краснодону на похорони батьків. Це сталося ще три тижні тому, але офіційно про викрадення українська сторона не повідомляла, оскільки були плани на його швидке звільнення.

Бойовики викрали суддю апеляційного суду Луганської області Віталія Руденко, коли він відправився до непідконтрольного Україні Краснодону на похорони батьків. Це сталося ще три тижні тому, але офіційно про викрадення українська сторона не повідомляла, оскільки були плани на його швидке звільнення.

Про це розповів голова волонтерської групи «Патріот», перемовник з питань обміну полонених Олег Котенко, повідомляє «Громадське радіо».

«Суддя домовлявся зі своїм знайомим з «ЛНР», що той йому допоможе зробити «зелену дорогу», і він зможе приїхати в місто Краснодон і поховати батьків», — розповідає Котенко.

За його словами, після того як суддя заїхав на блокпост, де його зупинили та перевірили документи, бойовики викликали «МГБ», яке його затримало.

«Одразу після затримання нам надійшов дзвінок із тим, що ось таке трапилось, і ми одразу вступили до переговорного процесу. Люди, які його затримували, сказали, що жодних претензій не мають, і ймовірніше за все, що його у понеділок відпустять. Ми чекали, проте виявилося, що втрутилася Оля Кобцева, і він піде на обмін», — додав перемовник.

Як зазначає Котенко, судді висунули обвинувачення у «державній зраді» за те, що він нібито своїм рішенням заарештував директора водоканалу, у зв'язку з чим самоназвана «ЛНР» залишилася без води.

«Наразі він знаходиться в СІЗО. Його не катували», — додав Котенко.

Як повідомляє перемовник, Руденко не визнає своєї провини, але за інформацією його дружини, він «все ж таки щось підписував».

Українська сторона підтверджує, що суддя є у списках на обмін

Як зазначив Котенко, СБУ офіційно не повідомляла про викрадення судді, а єдиним політиком, який згадав про цей випадок, була Ірина Геращенко, хоча і не називаючи імені полоненого.

Пов`язані новини