Бойовики на Донбасі мають зброю, яка могла надійти тільки з Росії (огляд преси)

default/Бойовики на Донбасі мають зброю, яка могла надійти тільки з Росії (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

Про «народні суди» у самопроголошеній «ЛНР» пише американське видання The New Republic. Журналіст був присутнім на засіданні, на якому аудиторія, серед якої були нетверезі люди, простим підняттям рук голосувала за смертну кару для двох чоловіків, підозрюваних у згвалтуванні неповнолітніх. На «народному суді» не було адвокатів, не представляли докази та не заслуховували свідків. На думку автора, поява таких судів пов’язана з вкоріненими за 20 років проблемами української системи правосуддя. 66% українців вважає судову систему «надзвичайно корумпованою», а хід справ часто вирішує товщина гаманця, а не доведена провина. Тому дехто із мешканців окупованих територій довіряє «народним судам». Як заявив один із підозрюваних (котрого в результаті засудили до виправних робіт, а не до страти), «ця система не ідеальна, але вона краща, ніж проплачені суди».

«Повстанці» на Сході України мають у своєму розпорядженні нову і високоточну російську зброю. Про це пише австралійська газета The Age з посиланням на дослідження місцевих військових експертів. За словами одного з них, Ніка Єнцена-Джонса, в руках у бойовиків є радари, системи запуску ракет і танки, які виготовляються в Росії та не продаються на експорт. Це доводить, що до постачання сепаратистів зброєю та військовою технікою причетні люди у військовому керівництві Росії. Експерти кажуть про те, що останнім часом кількість зброї, яка надійшла бойовикам на Донбасі, суттєва зросла. Вони вважають, що загони «повстанців» усе більше нагадують регулярну армію, ніж партизанський рух незгодних.

«Путіноккіо» – німецький таблоїд Bild так називає президента Росії після його неправдивих заяв в інтерв’ю телеканалу ARD. Журналісти нарахували щонайменше п’ять моментів, коли Путін відверто збрехав. Ідеться про його слова, що анексія Криму не порушила принципи міжнародного права, про те, що люди, які хочуть воювати, знайдуть собі звідкись зброю. Президент Росії також переконував, що західні санкції йдуть Росії на користь, а економіка її продовжує зростати – попри те, що факти свідчать про протилежне. Зрештою, Путін поскаржився, що ніхто не говорить про федералізацію України – на думку видання, для нього це лише ширма для подальшого розділу України. Загалом німецька преса розкритикувала те, як інтерв'юер з ARD спілкувався з Путіним: мовляв, його питання були надто зручними для російського президента.

Про похолодання у відносинах між Росією та Німеччиною та про наступні цілі Путіна в Європі йдеться у статті журналу Spiegel. Автор зазначає, що під час останнього візиту до Москви урядового уповноваженого ФРН Гернота Ерлера з ним не захотів зустрітися ніхто з російських парламентарів. «Месидж був чітким: Росія більше не зацікавлена у діалозі». На те, що росіяни зруйнували довіру до себе, скаржаться і міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, і канцлер Ангела Меркель. Найближчим часом на нормалізацію стосунків розраховувати не доводиться: всього за рік Росія для Німеччини перетворилася зі складного партнера на супротивника, пише журналіст. А в Берліні з'явилися експерти-«путінологи»: за аналогією з «кремлінологами», які в часи Холодної війни гадали, що в голові у радянських лідерів, ці намагаються передбачити подальші кроки Путіна. Зокрема, вони міркують – які країни можуть стати наступними цілями Кремля? І доходять висновку, що небезпека загрожує Балканам. Росія або спробує заблокувати вступ країн регіону до ЄС, або використає важелі впливу на найбільш лояльні з них, щоби отримати всередині Євросоюзу прихильні до себе і критичні до Брюсселя голоси.

Турецька газета Today’s Zaman присвятила матеріал останнім сенсаційним висловлюванням президента Реджепа Таїпа Ердогана про те, що Америку відкрили мусульмани. Про це він заявив вихідними: за словами Ердогана, мусульмани-мандрівники мали тісні зв’язки з корінними народами Америк і вперше прибули до берегів Нового Світу в 1178 році, за три століття до Колумба. На бучу, яку спричинили його слова в турецькій пресі та серед громадськості, президент відреагував гнівно. Він заявив, що факт відкриття Америки мусульманами підтверджують «свідчення турецьких та іноземних вчених», а тим, хто не вірить у це, просто бракує самоповаги. «Це ті люди, які ніколи не вірили, що мусульмани здатні досягти висот», сказав Ердоган.