Представники бойовиків відмовилися від залучення Міжнародного Комітету Червоного Хреста або місії ООН з прав людини до верифікації списку осіб, які відмовляються повертатися на непідконтрольні території в рамках обміну заручниками.

Представники непідконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей відмовилися від залучення Міжнародного Комітету Червоного Хреста або місії ООН з прав людини до верифікації списку осіб, які відмовляються повертатися на непідконтрольні території в рамках обміну заручниками.

Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко на засіданні міжпарламентський ради Україна-НАТО, передає «Інтерфакс-Україна».

«Два місяці в рамках Мінської групи ми шукали компроміс щодо залучення міжнародної структури, яка змогла б верифікувати відмову сотень людей (яких бойовики включили в списки на обмін, але які відмовляються повертатися на непідконтрольні Україні території – ред.). На жаль бойовики категорично відмовилися від залучення Міжнародного комітету червоного Хреста до питання звільнення заручників», – сказала Геращенко.

За її словами, був компромісний варіант – залучити в цей процес місію ООН з прав людини, але на останньому засіданні в Мінську представники бойовиків відмовилися і від цього варіанту.

«Було сказано: шукаємо якийсь третій варіант. Тому ми наразі в пошуках інструментарію, який дозволить звільнити наших заручників», – повідомила вона. Геращенко зазначила, що, на думку української сторони, це є затягуванням процесу.

За словами Геращенко, Україні відомо про 121 заручника в «ЛНР» і «ДНР».

Раніше заступник міністра юстиції України Денис Чернишов повідомив, що «ДНР» загалом передала Україні 131 ув'язненого. За словами Чернишова, переговори з представниками «ЛНР» щодо цього питання поки безуспішні.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: