УКРАЇНА

Бойовики Донбасу вимагають амністії в обмін на заручників – Геращенко

УКРАЇНА/Бойовики Донбасу вимагають амністії в обмін на заручників – Геращенко
Зберегти
Вигляд

У Мінську представники самоназваних «ДНР» та «ЛНР» вимагають в обмін на звільнення утримуваних на окупованих територіях українців може відбутися тільки після амністії для затриманих бойовиків.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко за результатами переговорів у Мінську.

«Незаконно утримувані украінці стали справжніми заручниками ОРДЛО. Бойовики утримують заручників, виторговуючи своє майбутнє. Бойовики вимагають амністію в обмін на звільнення, інакше - нічого не буде. Отже, саме на ОРДЛО і іх ватажках лежить повна відповідальність за зрив звільнення заручників», – повідомила Геращенко в Facebook.

Українська сторона так і не отримала відповідей на пропозиції по спискам на звільнення, зазначила вона.

«Ми так і не отримали відповіді на наші пропозиції по спискам звільнення. На 66 звернень від української сторони щодо утримання заручників ми отримали тільки 13 відповідей. А тільки знову вислухали шантаж про амністію», – повідомила Геращенко.

При цьому, вона зазначила, що вимогу про амністію «навіть ОБСЄ сприймають як шантаж».

Нагадаємо, у квітні радник голови СБУ Юрій Тандіт в ефірі Громадського сказав, що на Донбасі утримуються більше 110 заручників.

Пов`язані новини