Ватажок так званої «ДНР» Денис Пушилін підписав «наказ», який передбачає, що на окупованих територіях Донбасу можна використовувати українські паспорти із позначками «ДНР» та Росії. Водночас за українським законодавством, такі документи стають недійсними.

«Наказ» опублікували на сайті Пушиліна.

У ньому йдеться про те, що, нібито, «органи ДНР» можуть приймати в якості одного з документів український паспорт, в тому числі з позначками самопроголошеної «ДНР» та Росії. Цей «наказ» набрав чинності 23 вересня.

А так можна?

Ні. За українським законодавством, проставлення будь-яких позначок в паспорті громадянина України робить документ недійсним. Він має бути замінений по прибуттю на підконтрольну уряду України територію.

Яка ситуація зараз на Донбасі?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Спочатку головним досягненням перемир'я вважали те, що від обстрілів не загинув і не дістав поранення жодний український військовий. На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Крім цього, періодично військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії зіткнення велика кількість.

Поділитись: