Бойовики відмовились надати гарантії безпеки для відкриття КПВВ «Золоте» на Луганщині 24 березня.

Як повідомляє українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін Збройні сили України надали гарантії щодо дотримання режиму припинення вогню під час відкриття та подальшого функціонування КПВВ ще 22 березня.

Українська сторона СЦКК звернулася до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з питання співпраці та отримання додаткових гарантій безпеки, дотримання режиму припинення вогню від бойовиків, а також забезпечення присутності дзеркальних патрулів СММ ОБСЄ у вказаному районі.

Нагадаємо, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що пункт пропуску Золоте на лінії розмежування в Луганській області буде відкрито в неділю, 24 березня.

Нагадаємо, що 31 березня 2016 року робота контрольного пункту в'їзду-виїзду «Золоте» в Луганській області була припинена через кілька годин після відкриття.

Історія відкриття-невідкриття контрольно-пропускного пункту «Золоте» триває кілька років.

Ще 31 березня 2016 року його відкривали із гімном і прапором і з усім луганським загоном прикордонників. Але все це – зі сторони, яку контролює Україна. Зі сторони бойовиків дорогу не відкрили попри попередні домовленості в Мінську. У підсумку робота КПВВ «Золоте» була припинена через кілька годин після відкриття.

Поділитись: