Стратегічний бомбардувальник ВПС США B-52
Фото:

Командування ВПС США у Європі

Три американські стратегічні бомбардувальники B-52 вперше в історії пролетіли над територією України — у такий спосіб США продемонстрували можливості зі стримування Росії.

Про політ, який відбувся 4 вересня, повідомили в Міноборони України.

У відомстві уточнили, що стратегічні бомбардувальники вилетіли з Великої Британії, над країнами Європи їх супроводжувала авіація НАТО, а в нашому повітряному просторі — українські винищувачі Су-27 та МіГ-29.

«Українські військові льотчики зустріли В-52 на польському кордоні, здійснили супровід через територію України до узбережжя Азовського моря та у зворотному напрямку», — йдеться у повідомленні.

Відео польоту.

Для чого вони прилетіли?

І українське Міноборони, і командування ВПС США у Європі зазначають, що це планове патрулювання, його мета — поліпшення взаємосумісництва країн НАТО та партнерів, зокрема й України.

Американське командування уточнює, що ці літаки — частина запланованої групи з шести бомбардувальників B-52, які розгорнуть в англійському Глостерширі.

«Крім того, місія продемонструвала, як літаки та екіпажі В-52 передового базування сприяють колективній безпеці та забезпечують США, союзникам по НАТО та партнерам стратегічні та оперативні можливості для стримування Росії та забезпечення безпеки союзників та партнерів», — заявили в командуванні ВПС США.

А що Росія?

Міноборони РФ повідомило, що на перехоплення американських бомбардувальників підняло вісім своїх винищувачів. Водночас там зазначили, що B-52 повітряного простору РФ не порушували.

Командування повітряних сил ЗС України також підтверджує цю інформацію і додає — російські військові перевели в повну бойову готовність ППО Південного воєнного округу.

«Військові експерти пишуть, що цим успішно скористались літаки-розвідники НАТО, які отримали усю необхідну інформацію про ППО вірогідного противника», — додали там.

Також командування опублікувало відео з кабіни — від зльоту у Великій Британії до супроводу українських винищувачів. Керував літаком майстер-сержант ВПС США Берт Трейнор. 

Що це за стратегічні літаки?

Бомбардувальники B-52 на озброєнні американської армії ще з 1955 року (звісно, їх регулярно модернізують), це літак дальньої дії, він здатен нести різні види озброєння, включно з ядерним. Це один з рідкісних випадків, коли літак безперервно перебуває на озброєнні понад півстоліття. Його створювали для доставки ядерних бомб до будь-якої точки СРСР у випадку повномасштабної війни.

Такі бомбардувальники українські винищувачі супроводжували вперше, це має допомогти налагодити взаємосумісництво авіації НАТО та ВПС України.

Загалом перші для України подібні маневри відбулися наприкінці травня, коли вітчизняні винищувачі супроводжували стратегічні бомбардувальники США B-1B Lancer — це вже більш сучасний надзвуковий бомбардувальник, який перебуває на озброєнні ВПС США з 1985 року.

Українські винищувачі супроводжують американські стратегічні бомбардувальники США B-1B Lancer
Фото:

Командування ВПС США у Європі

Але тоді українські Су-27 та МіГ-29 супроводжували стратегічні бомбардувальники США над Європою та Чорним морем, а тепер вони вперше пролетіли над територією України.

Поділитись: