В чотирьох районах Алеппо були зібрані цивільні особи, в тому числі жінки і діти, і страчені.

В чотирьох районах Алеппо були зібрані цивільні особи, в тому числі жінки і діти, і страчені. 

Про це йдеться в заяві Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна з закликом дотримуватися правил ведення війни, передає Центр новин ООН.

«Ми бачили шокуючі знімки палаючих людей на вулицях міста, імовірно після бомбардування з повітря», – зазначає Пан Гі Мун.

На засіданні Ради безпеки ООН він сказав, що в останні 48 годин спостерігається практично повний крах збройної опозиції уздовж лінії фронту.

«Зараз в руках опозиціонерів залишилося лише п'ять відсотків тієї території міста, яка раніше перебувала під їх контролем», – повідомив глава ООН.

Пан Гі Мун підкреслив, що бомбардування міста призвели до загибелі десятків цивільних осіб і супроводжувалися масовими стратами з боку проурядових сил.

В ООН немає точної інформації про кількість людей, що знаходяться в невеликому районі східної частини Алеппо, який все ще контролюється опозицією. 

Влада Сирії відмовила співробітникам ООН в доступі в зону бойових дій.

«Необхідно дотримуватися законів ведення війни і загальновизнані права людини», – заявив Генеральний секретар ООН.
Пан Гі Мун висловив надію, що ситуація в Алеппо ознаменує закінчення боротьби за військову перевагу.

Раніше Росія заявляла про повний контроль військ Асада над Алеппо.

США і Росія вимагали від сирійської опозиції покинути Алеппо за 48 годин.

На переконання редактора The Daily Beast Майкла Вайса, витіснення повстанців з Алеппо стане «моральним підйомом» для режиму Асада.

Нагадаємо, Сирійські урядові війська під час взяття східного Алеппо розстріляли більше 80 мирних мешканців, серед яких були жінки та діти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Падіння Алеппо: що означає перемога урядових військ і що буде далі» і «Білі Шоломи»: в пошуках життя під руїнами».

У Стамбулі та Лондоні почались протести проти різанини в Алеппо.

Поділитись: