В інвестиційній групі ICU, яка багато років виступала фінансовим консультантом Петра Порошенка ще до обрання його президентом, також ICU є радниками щодо продажу Roshen, підтвердили купівлю боргів групи «Донецьксталь» Віктора Нусенкіса.

В інвестиційній групі ICU, яка багато років виступала фінансовим консультантом Петра Порошенка ще до обрання його президентом, також ICU є радниками щодо продажу Roshen, підтвердили купівлю боргів групи «Донецьксталь» Віктора Нусенкіса. 

Водночас, в ICU відмовились надати додаткову інформацію.

«Комерційні умови угод з придбання боргів групи «Донецьксталь» не розголошуються в зв'язку з підписаними з продавцями договорами про конфіденційність», — ідеться у відповіді прес-служби ICU Громадському.

Раніше сайт Finbalance з посиланням на реєстр судових рішень повідомив, що компанія з групи ICU придбала борги «Донецьксталі» приблизно на 250 мільйонів доларів.

Гоподарський суд Донецької області розглядає справу за позовом Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Глорі» в особі ТОВ «Компанія з управління активами «Інвестиційний капітал Україна» (обидві входять в ICU — ред.) до ПрАТ «Донецьксталь-металургійний завод» (ПрАТ «ДМЗ») про стягнення заборгованості в розмірі 1,8 млрд грн, 29 млн євро, 12,2 тис дол.

Згідно з судовими матеріалами, 14 червня 2011 року між ВТБ Банком і Донецьким металургійним заводом було укладено договір про відкриття непокритих акредитивів.

4 серпня 2017 року між ВТБ Банком і «Глорі» було укладено договір відступлення права вимоги за кредитними договорами та договорами застави.

ДМЗ своє боргове зобов’язання не виконало, внаслідок чого утворилася заборгованість 1,8 млрд грн, 29 млн євро, 12,2 тис доларів США.

Із даних держреєстру судових рішень випливає, що до групи ICU «перейшли» також права вимоги за значними сумами заборгованості ДМЗ (та пов’язаних з ним структур) перед Сбербанком.

Кінцевим бенефіціаром ПрАТ «Донецьксталь», ПАТ «Ясинівський коксохімічний завод» та ПАТ «Шахтоуправління Покровське» вказаний кіпріот Дінос Паспалідес. Разом з тим, ці структури пов’язують з Віктором Нусенкісом.

Більша частина активів групи «Донецьксталь» залишилась на тимчасово неконтрольованій території Донецької області. Але на контрольованій території (біля міста Покровськ) залишились великі підприємства вугільної галузі шахтоуправління «Покровське» та вуглезбагачувальная фабрика «Свято-Варваринська».

Поділитись: