Сукупний студентський борг у США перевищив 1,5 трильйонів доларів попри те, що обсяги кредитування останнім часом суттєво скоротились.

Сукупний студентський борг у США перевищив 1,5 трильйонів доларів попри те, що обсяги кредитування останнім часом суттєво скоротились.

Про це повідомляє Financial Times.

Зокрема, експерти пояснюють таку ситуацію процесами реструктуризаці заборгованості за студентськими боргами, яка передбачає зменшення щомісячного платежу, проте збільшує сумарне боргове навантаження.

За 8 років студентський борг виріс на 500 мільярдів доларів. При цьому, кредитні агенції зазначають, що ризик неплатоспроможності за студентськими кредитами є досить суттєвим. До 2023 року близько 40% таких кредитів визнають неплатоспроможними.

«Якщо уряд дійсно занепокоєний зростанням боргового навантаження на студентів, він має придумати широкий план, який би дійсно допоміг всім студентам, а не лише в окремих випадках», — повідомив Джон Англім, експерт S&P.

Як зазначається, зростання студентського боргу несе певні ризики для економічного зростання США, адже молоде покоління американців уже отримало суттєві борги навіть не розпочавши трудової діяльності. Таким чином, вони витрачають менше коштів на придбання нерухомості, автомобілів, а також менше заощаджують.

Як зазначається, вища освіта у США є платною і більшість представників середнього класу штатів не можуть дозволити собі навчання в університетах та коледжах. Тому в країні широко популярними є програми студентського кредитування. Їхньою головною особливістю є те, що виплата платежів за цими кредитами найчастіше відбувається після закінчення студентом навчального закладу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile